Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Foto: Aizsardzības ministre tiekas ar Alūksnes jaunsargiem

Šodien aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (NA) reģionālajā vizītē apmeklēja Alūksni, kur vispirms viesojās Alūksnes novada vidusskolā un tikās ar jaunsargiem. Alūksnes novada Jaunsargu vienības vadītāja Inese Marķitāne par godu ministrei organizēja jaunsargu nodarbību, demonstrējot ierindas mācībā apgūto. Ministre jauniešus aicināja uz diskusiju, aicinot pastāstīt par savu motivāciju kļūt par jaunsargiem, interesējas, cik viegli vai grūti ir nodarbībās, ko jaunieši domā par valsts aizsardzības dienestu un kādi viņiem ir nākotnes plāni. Jaunsargi ar interesi klausījās arī ministres stāstu par Ukrainu un to, cik svarīgi mums visiem kopā atbalstīt ukraiņu neatkarības cīņas. Ņemot vērā, ka I. Mūrniece personīgi ir vairākas reizes apmeklējusi kara skarto zemi, jaunieši atzina, ka stāstījums bijis ļoti klātesošs un iedvesmojis turpināt iesākto jaunsargu organizācijā un apgūstot valsts aizsardzībai svarīgas mācības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

I. Marķitāne pastāstīja, ka pašlaik organizācijā ir gandrīz simts dalībnieku, uz tikšanos ar ministri arī bija ieradies kupls skaits – 50, visi, kuri varējuši atbrīvoties no mācībām. “Šādas tikšanās ar nozares amatpersonām jaunsargiem ir ļoti svarīgas, jo tas ir atbalsts viņu izvēlei un iedvesma turpināt iesākto,” vērtē I. Marķitāne, kura bija parūpējusies par svinīgu brīdi, pateicoties jauniešiem ar īpašiem goda rakstiem.

Pēc tam ministre viesojās NBS Kājnieku skolā, kā arī apmeklēja Zemessardzes 31. Kājnieku bataljonu.

Reģionālās vizītes noslēgumā I. Mūrniece, godinot nacionālos partizānus, kuri pirms 78 gadiem piedalījās Stompaku kaujā pret čekas karaspēku, apmeklē Latvijas nacionālo partizānu apmetnes un cīņu piemiņas vietu Stompaku purvā, Viļakas novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.