Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

ES fondu ieguldījumiem teritoriju revitalizācijā pieejami vairāk nekā 24 miljoni eiro

Foto: pixabay.com

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izsludinājusi Eiropas Savienības (ES) fondu projektu iesniegumu atlasi programmā, kas veicinās videi draudzīgu un ilgtspējīgu teritoriālo izaugsmi un jaunu darba vietu radīšanu, aģentūru LETA informēja CFLA pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums ceturtās atlases kārtas papildinājumam ir vairāk nekā 24 miljoni eiro.

Paredzēts, ka pašvaldības veiks investīcijas rūpniecisko teritoriju un citu uzņēmējdarbībai plānoto vai izmantoto degradēto teritoriju atjaunošanā, lai šīs teritorijas pielāgotu jaunu uzņēmumu izvietošanai vai esošo paplašināšanai, tādējādi sekmējot nodarbinātību un ekonomisko aktivitāti pašvaldībās saskaņā ar pašvaldības attīstības programmā noteikto.

Paredzēts, ka šajā atlasē atbalstīto projektu īstenošanas rezultātā tiks atjaunotas degradētās teritorijas 28,4 hektāru platībā, pielāgojot tās jaunu komersantu izvietošanai vai esošo komersantu paplašināšanai, no jauna izveidojot vismaz 295 jaunas darba vietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Finansējums paredzēts 18 jau apstiprinātu ideju konceptu realizācijai.

Finansiāli lielākie projekti, kuriem paredzētās ES fondu investīcijas pārsniedz vienu miljonu eiro, ir pieci miljoni eiro Alūksnes novada pašvaldībai uzņēmējdarbībai nozīmīgas infrastruktūras attīstība Alūksnes novadā.

Daugavpils pašvaldībai paredzēti 4,04 miljoni eiro rūpnieciskās teritorijas attīstībai, ražošanas kompleksa izbūvei Spaļu ielas rajonā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līvānu novada pašvaldībai paredzēti 3,15 miljoni eiro trešās kārtas īstenošanai Līvānu industriālās zonas infrastruktūras pielāgošanai jaunu uzņēmumu izvietošanai un uzņēmējdarbības attīstības veicināšanai.

Ventspils pašvaldībai paredzēts 2,41 miljons eiro ražošanas ēkas un publiska auto stāvlaukuma izbūvei Ganību ielas industriālajā zonā.

Kuldīgas novada pašvaldībai paredzēti 1,5 miljoni eiro Kuldīgas austrumu daļas degradēto teritoriju infrastruktūras sakārtošanai uzņēmējdarbības attīstībai.

Jelgavas pašvaldībai paredzēti 1,2 miljoni eiro tehniskās infrastruktūras sakārtošanai uzņēmējdarbības attīstībai Rubeņu ceļa rūpnieciskajā teritorijā.

Cēsu novada pašvaldībai paredzēti 1,03 miljoni eiro ceturtās kārtas īstenošanai degradēto teritoriju revitalizācijai novadā.

Ar ERAF līdzfinansējumu projektu ietvaros varēs attīstīt ceļu satiksmes infrastruktūru – satiksmes pārvadus, ielas vai ceļus un ar tiem saistīto infrastruktūru, veikt ēku un ar to saistītās infrastruktūras būvniecību, pārbūvi, atjaunošanu vai restaurāciju, un labiekārtot degradētās teritorijas. Tāpat tiks līdzfinansētas ūdenssaimniecības, siltumapgādes, gāzes, elektroenerģijas infrastruktūras būvniecības izmaksas, kā arī virszemes un pazemes komunikāciju infrastruktūras pārbūve.

Šajā ES fondu projektu atlasē plānotais finansējums ir ne mazāks kā 28 430 000 eiro, tai skaitā ERAF finansējums 24 165 500 eiro un nacionālais finansējums – pašvaldību finansējums, valsts budžeta dotācija pašvaldībām, privātais finansējums – ne mazāks kā 4 264 500 eiro.

Pašvaldību projektu iesniegumus CFLA pieņems līdz 2022.gada 10.martam.

Atbildīgās iestādes funkcijas šai ES fondu programmai pilda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.