Reklāma

Ēdināšanu sedz visu klašu skolniekiem

Foto: Unsplash/ attēlam ilustratīva nozīme

Smiltenes novada pašvaldības domes sēdē deputāti lēma par materiālā atbalsta sniegšanu ēdināšanas pakalpojumiem Apes pilsētas, Apes, Gaujienas, Trapenes, Virešu pagastu vispārējās izglītības iestāžu 5.-9. klašu izglītojamiem.

Par brīvpusdienu piešķiršanu skolniekiem pagājušā gada nogalē lēma vēl Apes novada dome, tādēļ līdz ar administratīvo reformu pārejas periodā, kas ir līdz 31.decembrim, ēdināšanas izmaksas turpinās segt Smiltenes novada pašvaldība.

Pieņemtais lēmums pārejas periodā nodrošinātu visiem Smiltenes novada pašvaldības izglītības iestāžu izglītojamajiem ēdināšanas izmaksu segšanu pēc iespējas vienoti, rūpējoties par izglītojamo veselības, attīstības un labsajūtas pamatnosacījumiem.

Vienlaikus izglītības likumā noteikt, ka pašvaldība piedalās to izglītojamo ēdināšanas izmaksu segšanā, kuri attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā esošajās izglītības iestādēs (izņemot valsts izglītības iestādes) klātienē apgūst pamatizglītības programmas 1., 2., 3. un 4.klasē. Viena izglītojamā ēdināšanai dienā līdzekļus no pašvaldības budžeta paredz ne mazākā apmērā, kā tos nodrošina valsts.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.