Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes novadā durvis vērs 11 mājas kafejnīcas

Foto: Ainārs Cekuls

Vietu pa īstam pazīstam un saprotam, ja esam to izbaudījuši ar visām savām maņām, esam atraduši laiku, lai paviesotos pie vietējiem ļaudīm un nobaudījuši tikai šai vietai raksturīgo maltīti. Nav skaistākas vietas, kur pabūt, kā ainaviskā malēniešu pasaule Latvijas – Igaunijas pierobežā, kur vienuviet savijas dabas unikalitāte, vietējo čaklums un kultūras daudzveidība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gleznainā Veclaicene sevī ietver arī pavisam īpašas garšas, kurās sajūtams augstkaļņu lepnums, ezeru dziļums, malēniešu veselīgā dzīves uztvere un tuvējo igauņu kaimiņu ietekmes eksotiskums.

Pierobežas virtuves savdabība

27. augustā jau otro gadu Mājas kafejnīcu dienā viesmīlīgie malēnieši vērs savus namus un pagalmus, lai ikvienam dotu iespēju iepazīt Veclaiceni no vietējo skatu punkta un galdā celtu gardas pašu gatavotas maltītes. “Apvidum un malēniešiem raksturīgajā gaisotnē būs iespējams apmeklēt 11 mājas kafejnīcas, no kurām divas veidotas sadarbībā ar igauņu kaimiņiem, dodot iespēju izbaudīt kaimiņu būšanu un izgaršot tikai šeit sastopamo pierobežas virtuves savdabību, kurā atradīsiet gan igauņu putru un setu tradicionālo auksto zupa suulliim, gan malēniešu profitroļus un Latvijas augstākās baznīcas draudzes iecienīto plātsmaizi,” stāsta Alūksnes tūrisma informācijas centra vadītājas vietniece Dace Bumbiere – Augule.

Lai ikviens apmeklējums būtu īpašs, organizatori kafejnīcu apmeklējumu aicina obligāti pieteikt iepriekš, un jāņem vērā, ka norēķini būs tikai ar skaidru naudu. Arī laikapstākļi ir mainīgi, tāpēc labai atmosfērai un noskaņai vēlams sagatavoties tiem laikus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ne tikai maltītes

Pasākuma daudzveidībai maltīte tiks bagātināta ar muzikāliem pārsteigumiem, daudzveidīgām spēlēm un izzinošām ekskursijām. Taču ne tikai. Esot Eiropas izcilākajā tūrisma galamērķī aizsargājamo ainavu apvidū “Veclaicene”, maltītes baudīšanu ieteicams apvienot ar iespēju uzkāpt stāvajā Drusku kalnā, lai saskatītu Baltijas augstāko virsotni Lielo Munameģi Igaunijā, iziet Peļļu dabas taku, kura ved pa Latvijas un Igaunijas teritoriju, ļaujot pieskarties robežstabiem un izbaudīt apkārtnes skaistumu, pakāpjoties augstāk kādā no sešiem pierobežas skatu torņiem. “Mājas kafejnīcu dienas 2022” ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” un iniciatīvas koordinatora Aizsargājamo ainavu apvidū “Veclaicene” Alūksnes Tūrisma informācijas centra organizēta akcija ar mērķi popularizēt Latvijas reģionu tūrisma piedāvājumu. Tā ir iespēja apceļot Latviju un iepazīt tās ļaudis, baudot īpašus ēdienus, ko gatavojuši saimnieki, galdā ceļot katrs savu meistarstiķi – ēdienu, kas ir pašu ģimenes un draugu iecienīts. “Mājas kafejnīcu dienās” par improvizētu restorānu kļūst idilliska lauku sēta vai neierasta urbāna vide nekurienes vidū, mazākas un lielākas saimniecības, kā arī tūrisma objekti.

MĀJU KAFEJNĪCAS

1. Ziemera pagasta “Ziemeros” Oju ģimene viesus uzņems pašu iekoptā vietā mežu ielokā pie lieliem dīķiem jeb lumjiem, tur galdā ceļot pārbaudītas un ziemeriešu iecienītas maltītes.

2. Veclaicenes pagasta “Mušķi” glempingā “Muuski” uzņems viesus, aicinot cilvēkiem būt ar sevi, ieklausīties, ieraudzīt, izbaudīt dabas skaistumu un apkārtnes mieru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3. Lauku sētas daudzveidība saimniecībā “Jaunozoli” Ziemera pagasta Māriņkalnā. Piedāvās gan malēniešu iecienītos profitroļus un melleņu klimpas, gan ukraiņu boršču un plovu.

4. Viesus uzņems kafejnīca “Romelīna” pie Aizsargu nama Kornetos. Par virtuvi rūpēsies saimniece no Vatselīnas (Igaunija).

5. “Re-te-nes” – vieta, kas rada svētkus Māriņkalnā, Ziemera pagastā, aicina vietas atmosfēru izbaudīt ar garšas kārpiņām.

6. Rančo “Zeltiņi”, Ziemera pagasta Māriņkalnā daudzveidīgu meža garšu baudījumu piedāvās saimniece Valda Zeltiņa.

7. Dienvidu ielā 18, Jaunlaicenē šajā dienā saimnieces ceptās kūkas papildinās ar mīlestību koptās puķu dobes un vietējās mākslinieces Aigas Mūrnieces gleznu izstāde.

8. Dēliņkalnā pie skatu torņa (piebraukšana pa ceļu V385 caur Māriņkalnu vai Sauleskalnu) būs baudāma setu tradicionālā virtuve pie viena galda ar Seto karaļvalsts iedzīvotājiem.

9. Viesi gaidīti Ziemeru pilī (Ziemera pagasta “Ziemerpils”), kur varēs baudīt muižas virtuves garšas.

10. Jaunlaicenes pagasta Opekalnā kafejnīcā “Tuvāk debesīm” galdā cels draudzes iecienīto plātsmaizi.

11. Kafejnīcā “Lēnīgais malēnietis” Veclaicenes pagasta “Pauguros” piedāvās arī izbraucienu ar pašu būvēto pupsikbāni.

VAIRĀK INFORMĀCIJAS:

“VISITALUKSNE.LV”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.