Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Draugs, ar kuru var būt kopā katru dienu

Biedrība “Dramaturgu asociācija”, ar sponsores Vinetas Atvaras atbalstu, ir izdevusi dramaturģes, literatūrzinātnieces, mediķes Birutas Zujānes pieredzes stāstu “Mana aritmētikas grāmatiņa”. Autore apraksta paņēmienu “saskaitīšana”, kam pamatā ir divi vienādi cipari.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mērķauditorija ir īpašie bērni un visi tie, kas palīdz bērnam mācīties, bet grāmatiņa var noderēt arī pirmsskolas vecuma bērniem. Grāmatiņas galvenais varonis ir bērns. Viņš mācās saskaitīt, zīmē, spēlē improvizētas klavieres, smejas, kad “6 govis danco polku, 4 mušas sēž uz ragiem”, vingro, dod vārdus cilvēciņiem un iet ar tiem pastaigā gar jūru, pa pļavu. Grāmatiņa ir Draugs, ar kuru var būt kopā katru dienu. Grāmatā izmantoti arī Marijas zīmējumi.

“Mana aritmētikas grāmatiņa” domāta, lai mācītos bērns kopā ar vecākiem, taču sevišķi bērniem ar autismu ir ļoti svarīgi apzināties, ka tā ir tieši viņa grāmata, kas nav ne ar vienu jādala. Tāpēc būtu vērtīgi, ja tāda būtu ikvienam bērnam ar īpašām vajadzībām. Ar tādu nolūku B. Zujāne apciemojusi arī Alūksnes novada nevalstiskās organizācijas.

“Alūksnē pirmsskolas izglītības iestādēs un skolās būtu nepieciešamas tikai 30 šādas grāmatas. Esmu uzrunājusi jau trīs sponsorus jūsu pusē, bet pagaidām neviens nav atsaucies,” teic B. Zujāne. Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” valodas programmas grupas pedagoģe Inese Vītola stāsta, ka viņu grupiņā ir viena šāda grāmata, tā ir pieprasīta un bērniņi ar to dalās. Uzzinājusi šo stāstu, B. Zujāne šai audzinātājai uzdāvināja grāmatu, kuru varētu atdot kādam, kurš īpaši pieķēries aritmētikas grāmatiņai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.