Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Direktores amatam virza Zandu Pavlovu

Alūksnes novada pašvaldības domes Sociālās, izglītības un kultūras komitejā deputāti vienbalsīgi nolēma virzīt balsošanai uz domes sēdi jautājumu par Alūksnes novada muzeja vēsturnieces un direktora pienākumu izpildītājas Zandas Pavlovas iecelšanu Alūksnes muzeja direktores amatā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Z. Pavlova muzejā strādā kopš 2016. gada un pati atzīst, ka šo gadu laikā iepazinusi visas muzeja darbības jomas. “Pamatā strādāju ar muzeja krājumu, komunikācijā un pētniecībā. Man rūp mūsu kultūrvēsturiskais mantojums un tā saglabāšana. Strādājam un strādāsim, lai novada muzejs kļūtu par nākotnes iespēju iestādi, jo jau tagad te saplūst vairākas paaudzes, mēs runājam par pagātnes liecībām, bāzējamies uz tagadni, runājam par to, kādas liecības apkoposim un pētīsim, un tas iezīmē mūsu nākotni. Ne tikai muzeja darbinieku, bet visas sabiedrības attieksme liecina par to, kāds nākotnē būs mūsu muzejs. Pašreizējā pārliecība un intereses man liek domāt, ka es varētu vadīt šo iestādi,” klātesošajiem deputātiem komitejas sēdē teica Z. Pavlova.

Deputāts Arturs Dukulis vēlējās zināt Z. Pavlovas domas par to, vai novadā turpmāk nepieciešams viens akreditēts muzejs vai jāstrādā visiem trīs. “Visiem trīs,” atbildēja direktores amata kandidāte. “Katram no šiem muzejiem ir sava specifika, sava identitāte, esam viens Alūksnes novada muzejs ar divām spēcīgām struktūrvienībām. Gan “Vidzemes lauku sēta” Kalncempjos, gan “Malēnieša pasaule” Jaunlaicenē ir vērtība, ar ko jālepojas.”

Domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības un investīciju piesaistes jautājumos Aivars Fomins uzsvēra, ka Zanda sevi pozitīvi parādījusi, organizējot pasākumus maijā, kad atklājusi ne tikai savas vēsturnieces, bet arī pasākumu organizatores prasmes, tādēļ aicināja atbalstīt viņas kandidatūru muzeja direktores amatam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputāti vienbalsīgi nolēma atbalstīt Z. Pavlovas kandidatūru apstiprināšanai Alūksnes muzeja direktores amatā un lēmuma projektu virzīt balsošanai jūnija domes sēdē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.