Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Dienestu bruņotajos spēkos sāk vairāk nekā 40 karavīri

Attēlam ilustratīva nozīme
Foto: Loreta Jargane

Šodien, 19. augustā,  vairāk nekā 40 karavīri sāks dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos. Viņu dienests sāksies ar kareivja profesijas pamatiemaņu apgūšanu Kājnieku skolā Alūksnē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms pieņemšanas profesionālajā dienestā kandidāti sekmīgi veica Rekrutēšanas un atlases centra organizēto atlasi, tai skaitā medicīniskās un fiziskās sagatavotības pārbaudes, kā arī psiholoģisko izpēti un novērtēšanu. “Alūksniešiem.lv” ziņo majore Sandra Brāle.

Sekmīgi pabeidzot pamatapmācības kursu, karavīri turpinās apmācību specialitātē un kolektīvo apmācību kādā no apakšvienībām Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē, Jūras spēkos un Gaisa spēkos, kā arī Štāba bataljonā un specializētajās bruņoto spēku apakšvienībās, kurās lieti noderēs civilajā dzīvē apgūtās aroda prasmes. Dienestam šajās apakšvienībās bruņotie spēki aicina kandidātus ar 1. līmeņa augstāko izglītību informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā, 1. vai 2. līmeņa augstāko izglītību telekomunikāciju jomā, vidējo tehnisko izglītību vai pieredzi autotransporta apkopes un remonta jomā.

Īpaši aicināti profesionālajā dienestā tiek jaunieši, kuri vēlas dienēt Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigādē Ādažos, kas ir skaitliski lielākā profesionālā dienesta vienība Nacionālajos bruņotajos spēkos, kurā pārstāvēti karavīri no visiem Latvijas novadiem. Tāpat bruņotie spēki īpaši aicina profesionālajā dienestā pieteikties pilsoņus, kuru dzimtā puse ir Latgale un Vidzeme: jaunizveidotajā bruņoto spēku bāzē Lūznavā netālu no Rēzeknes un Meža Mackevičos netālu no Daugavpils tiek komplektēts Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons, Zemessardzes 22. kājnieku bataljonā Valmierā – jauna artilērijas baterija, bet Zemessardzes 25. kājnieku bataljonā Gulbenes novada Stāmerienā – kaujas atbalsta rota ar prettanku, pretgaisa aizsardzības un izlūkošanas spējām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bruņotie spēki aicina pieteikties profesionālajam dienestam ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs dzīvojošos Latvijas pilsoņus. Atgriezties dienestā tiek aicināti arī karavīri, kuri savulaik ir atvaļinājušies rezervē, bet dienesta pakāpei noteiktais maksimālais vecums vēl ļauj slēgt profesionālā dienesta līgumu. 

Profesionālajā dienestā pieņem Latvijas pilsoņus un pilsones vecumā no 18 līdz 40 gadiem ar vismaz pamatizglītību, valsts valodas zināšanām B1 līmenī un bez kriminālās sodāmības. Ar pamatprasībām, pieteikšanās kārtību un atlasi profesionālajam dienestam var iepazīties bruņoto spēku tīmekļvietnes www.mil.lv sadaļā “Kļūsti karavīrs!”. 

Izvēloties profesionālo dienestu, karavīri iegūst stabilitāti, konkurētspējīgu un motivējošu atlīdzību, sākot no 900 eiro mēnesī pēc nodokļu nomaksas, kā arī plašas sociālās garantijas, tai skaitā valsts apmaksātu veselības aprūpi un garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma, karjeras izaugsmi, bezmaksas apmācību specialitātē, svešvalodās un citās dienestam nepieciešamās jomās, darbu komandā mācībās Latvijā un ārvalstīs, tai skaitā arī starptautisko operāciju rajonos. Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.