Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Dārzkopības darbos iesaistīs arī Jaunannas un Annas iedzīvotājus

Šogad jau 30 bezpeļņas organizācijas ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu vismaz 860 mājsaimniecībām izsniedz sēklas, stādus un inventāru. Šis ir kopš 2017. gada lielākais organizāciju un mājsaimniecību skaits, kas dārzkopības projektos pašu spēkiem izaudzēs pārtiku sev un ģimenei. Vairākos projektos iesaistās Latvijā dzīvojošie cilvēki no Ukrainas. Sēklas un stādus saņems Jaunannas un Annas pagastu mājsaimniecības

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dārza darbiem nepieciešamo ļaudis saņems no 30 bezpeļņas organizācijām, kuras šogad īsteno projektus fonda programmā uzņēmīgajiem un rosīgajiem “Pats savam SAIMES GALDAM” (www.saimesgaldam.lv). Organizācijas dārza darbos iesaistīs vismaz 2690 iedzīvotājus – pieaugušos un bērnus visos Latvijas reģionos.  Tiks īstenoti 9 projekti Kurzemē, 9 – Vidzemē, 5 – Zemgalē, 6 – Latgalē un 1 – Fonda “Ziedot.lv” projekts aptver visu Latviju. Šogad Borisa un Ināras Teterevu fonds grantos piešķīris līdz šim lielāko programmas summu – EUR 61`915,-.

Vidzemē atbalstu ir saņēmušas 9 organizācijas, kuras darbos iesaistīs vismaz 231 mājsaimniecību. Valkas novada Kārķu iniciatīvas veicināšanas biedrība “Ugunspuķe” aptvers 24 sociālā riska ģimenes. Siguldas biedrība „Cerību spārni” projektā iesaistīs 19 mājsaimniecības. Smiltenes novada biedrība “Māsas Veronikas” sēklas, stādus un dārza piederumus dāvina 60 mājsaimniecībām. Fonds “Saules kalns” aktivitātēs iesaistīs 30 Smiltenes novada mājsaimniecības. Olaines novada senioru biedrības „Liepas” projektā piedalīsies 15 seniori un viņu ģimenes. Zaubes senioru biedrība “Sidrabozols” 35 mājsaimniecībām Cēsu novada Zaubes pagastā un Nītaures pagastā palīdzēs iegādāties dārza darbiem nepieciešamo. Biedrība “Interešu centrs “Jaunanna”” līdzdarbības aktivitātēs iesaistīs 27 Alūksnes novada Jaunannas un Annas pagastu mājsaimniecības. Druvienas pagasta attīstības biedrība „Pērļu zvejnieki” aptvers 7 mājsaimniecības – 21 cilvēku no Ukrainas. Biedrība “Cerības pakāpiens” aptvers 14 mājsaimniecības Valmieras novada Sedas pilsētā. 

Pašu spēkiem mazdārziņos saimniekos daudzbērnu ģimenes, cilvēki ar invaliditāti, seniori, cilvēki ar zemiem ienākumiem, kuriem nepieciešams atspaids materiālā stāvokļa uzlabošanai. Organizācijas pauž, ka interese iesaistīties dārzkopības projektos pieaug īpaši augsto komunālo maksājumu un produktu cenu dēļ. Vairākos projektos iesaistīsies ģimenes no Ukrainas, kuras radušas patvērumu Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbalstu saņēmušās organizācijas projektu dalībniekiem izsniedz sēklas, stādus un dārza kopšanas piederumus savu vai biedrības pārziņā esošo dārzu apstādīšanai. Dalībnieki saņems speciālistu un dārzkopības entuziastu padomus, lai izaudzētu bagātīgu ražu. Daļu no izaudzētā daudzi plāno dāvināt sociālajiem centriem, zupas virtuvēm vai tiem cilvēkiem, kuri paši nevar par sevi parūpēties.

Aicinām iepazīties ar atbalstīto ieceru apkopojumu: “2023. gadā atbalstītie projekti”.

2017. – 2023. gados atbalstīti kopā 112 projekti, kuros aptvertas 3`447 mājsaimniecības un tajās – 12`410 iedzīvotāji.  Pērn atbalstu ieguva 23 bezpeļņas organizācijas. Tās dārzkopības darbos iesaistīja 814 mājsaimniecības. 2021. gadā atbalstu ieguva 20 bezpeļņas organizācijas un 700 mājsaimniecības. 2020. gadā 12 bezpeļņas organizācijas aptvēra 350 mājsaimniecības. 2019. gadā programmā piedalījās 12 organizācijas un 287 mājsaimniecības. Savukārt 2017. gadā fonda atbalstu saņēma 15 organizācijas un 436 ģimenes.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.