Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Četru brīvdienu operatīvā “bilance”

Operatīvo dienestu izsaukumu skaitu, veidu un to sekas Jāņu brīvdienās ietekmē vairāki faktori, bet būtiskākie no tiem – laikapstākļi un brīvdienu skaits. Šogad bija liels karstums un četras brīvas dienas, tā rezultātā Vidzemē un visā Latvijā operatīvie dienesti bija īpašā gatavībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Divreiz deg pamesta ēka

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Viktorija Gribuste stāsta, ka Alūksnes novadā šajās brīvdienās ugunsdzēsējiem glābējiem bija izsaukumi uz vienu ugunsgrēku, diviem glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums. Līgo vakars pagāja bez izsaukumiem.

Jāņu dienā, 24. jūnijā pulksten 13.51, ugunsdzēsēji glābēji izbrauca uz Smilšu ielu Alūksnē, kur ugunsgrēks bija izcēlies neapsaimniekotā ēkā. “Notikuma vietā konstatēts, ka deg neapsaimniekota koka ēka 101 kvadrātmetra platībā. Dzēšanas darbu laikā pie mediķiem vērsās viens ugunsdzēsējs glābējs, kas pēc apskates darbu turpināja. Pulksten 22.44 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts,” stāsta V.Gribuste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trapenē noslīkst cilvēks

Sinoptiķi prognozē, ka šonedēļ karstums turpināsies. “Lai gan Alūksnes pusē izsaukumu uz glābšanas darbiem uz ūdens šajās brīvdienās nebija, Vidzemē no ūdenestilpēm ugunsdzēsēji glābēji izcēla divus bojāgājušos, izglābti vairāki laivotāji,” stāsta V. Gribuste. 24. jūnijā neilgi pēc pusdienlaika ugunsdzēsēji glābēji saņēma informāciju, ka Smiltenes novada Trapenes pagastā dīķa ūdenī redzamas cilvēka drēbes un kurpes. Ūdenslīdēji pārmeklēja dīķi un atrada bojāgājušo, kuru izcēla krastā un nodeva Valsts policijas darbiniekiem.

“Novērojumi liecina, ka ilgstošs karstums mēdz ietekmēt cilvēku uzvedību – viņi kļūst neuzmanīgāki, tā rezultātā notiek dažādi negadījumi. Papildus jārēķinās, ka saule apkārtējo vidi padara sausu un ugunsnedrošāku, līdz ar to pat mazākā dzirkstele var izraisīt postošu ugunsgrēku. Tāpēc aicinām iedzīvotājus būt ļoti uzmanīgiem, lietojot atklātu liesmu, kā arī atpūšoties pie ūdens. Nerīkojieties pārdroši, neleciet ūdenī nepārbaudītās vietās un necentieties pierādīt savas spējas aizpeldēt tālāk par citiem,” atgādina V. Gribuste un atgādina – gadījumā, ja redzat, ka cilvēks slīkst, nekavējoties zvaniet 112!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Salīdzinoši mierīgi

Savukārt Valsts policijas pārstāve Ieva Ploriņa atzīst, ka “pagājušās brīvdienas ne ar ko īpaši neizcēlās un pagāja mierīgi.” Aizvadītajās Jāņu brīvdienās, no 23. jūnija līdz 26. jūnijam, Alūksnes iecirkņa apkalpojamā teritorijā saņemta informācija par 24 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti arī divi ceļu satiksmes negadījumi, kurā cietušas divas personas. Ceļu satiksmes jomā pieņemti 122 administratīvā pārkāpuma lēmumi, tajā skaitā 108 par ātruma pārsniegšanu un viens par transporta līdzekļa vadīšanu alkohola reibumā.

Divi cietušie un velobraucējs dzērumā

24. jūnijā pulksten 21.08 Alūksnē, Helēnas un Lielā ezera ielas krustojumā persona, vadot automašīnu “VW Tuareg”, neņēma vērā ceļa zīmi “Neapstājoties tālāk braukt aizliegts” un izraisīja sadursmi ar pa galveno ceļu braucošo automašīnu “Volvo”. Cietušas divas personas, kuras nogādātas medicīnas iestādē. Uz negadījumu izbrauca arī VUGD pārstāvji, pēc avārijas atvienojot automašīnu akumulatora klemmes un sakārtoja ceļa braucamo daļu. Policijā uzsākts administratīvais process.

Savukārt 26. jūnijā pulksten 9.25 Malienas pagastā, autoceļa Alūksne – Liepna 14. kilometrā vīrietis vadīja velosipēdu, būdams alkoholisko dzērienu ietekmē. Alkohola koncentrācija izelpojamā gaisā viņam bija 2,19 promiles. Policijā uzsākts administratīvais process.

Strīdas un kaujas

Kopumā svētku brīvdienās reģistrēti 128 administratīvie pārkāpumi. “Tostarp policijai ziņots par personu savstarpējiem konfliktiem, tai skaitā arī fiziska rakstura, kas atrisināti pirms policijas vai policijas ierašanās laikā, veicot pārrunas ar iesaistītajām pusēm. Tāpat reģistrēti arī vairāki nodarījumi pret sabiedrisko kārtību, personām atrodoties publiskās vietās lielā alkohola reibumā,” skaidro policijas pārstāve.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.