Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Cēsu pulka Skolnieku rotas piemiņas karogu glabās gaujienieši

Foto: no skolas albuma

5.maijā Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas skolēni kopā ar skolas direktori Ievu Zariņu un vēstures skolotāju Līgu Bukovsku piedalījās Cēsu pulka Skolnieku rotas piemiņas karoga svinīgās maiņas pasākumā Limbažu Valsts ģimnāzijā. Limbažos satikās 10 Ziemeļvidzemes skolas – no Cēsīm, Valmieras, Limbažiem, Mazsalacas, Rūjienas, Valkas, Smiltenes, Gaujienas, Alūksnes un Stalbes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēstures skolotāja Līga Bukovska informē, ka pasākums sākās ar skolu prezentācijām, akcentējot par skolā paveikto pēdējos divos gados. Ar mūsu skolas svarīgākajām aktivitātēm iepazīstināja 8.klases skolnieces Katrīna Zariņa un Marta Kalniņa. Meiteņu prezentācija atstāja iespaidu uz klātesošajiem, jo saņēmām daudz labus vārdus un komplimentus par to.

Klātesošos uzrunāja viceadmirālis Andrejs Gaidis Zeibots, VISC Neformālās izglītības departamenta vadītāja Agra Bērziņa, Jaunsardzes Vidzemes novada pārvaldes vadītājs Aigars Savickis, kas pasniedza atzinību mūsu skolai par jaunsargu aktivitātēm. Gaujienieši lepojas, ka Aigars Savickis ir bijis arī Ojāra Vācieša Gaujienas skolas sporta skolotājs.

“Uzrunu laikā tika pieminēta pašreizējās situācijas aktualitāte, aicinājums novērtēt brīvības un neatkarības nozīmi, kā arī darīt visu, lai stiprinātu šīs vērtības. Tad sekoja skolu diskusija par demokrātijas stiprināšanu, svinīgais visu skolu dalībnieku, viesu gājiens pie piemiņas vietām – Dāvidam Sīmansonam, Kārlim Baumanim un Brīvības cīņās kritušajiem. Gājiens noslēdzās Limbažu sv. Jāņa baznīcā, kur visus uzrunāja mācītājs un Zemessardzes kapelāns – majors Raimonds Krasinskis. Un tad bija pienācis svinīgākais un svarīgākais brīdis – Cēsu pulka Skolnieku rotas piemiņas karoga maiņa. Limbažu valsts ģimnāzijas direktore G.Lāce nodeva karogu viceadmirālim Gaidim Andrejam Zeibotam, kas karogu ielika mūsu skolas direktores I.Zariņas rokās. Mēs esam lepni kļūt par karoga glabātājiem un turēt augstu Cēsu pulka skolnieku rotas karavīru piemiņu!” norāda L. Bukovska.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.