Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ceļš uz 60 eiro nav viegls

Valsts atbalstam siltumenerģijas izmaksu segšanai Alūksnes novadā līdz pirmdienas rītam bija pieteikušās 1068 mājsaimniecības. 612 iesniegumi iesniegti vietnē “epakalpojumi.lv” un 456 pašvaldībā klātienē. Smiltenes novadā atbalstam pieteikušās 933 mājsaimniecības, no tām 772 to darīja elektroniski “epakalpojumi.lv” un 161 pašvaldībā klātienē. Pirmdien Alūksnes novada pašvaldības administratīvajā ēkā uz pieteikumu iesniegšanu klātienē veidojās pat rinda.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnē klātienē dokumentus valsts atbalstam siltumenerģijas izmaksu segšanai var iesniegt Alūksnes novada pašvaldības administratīvajā ēkā. Dienā vidēji ierodas ap sešdesmit cilvēku – gan iesniegt pieteikumus, gan uzdot neskaidros jautājumus. Diemžēl visi gaidīto atbalstu saņemt nevar.

Klientu apkalpošanas speciālistes Līga Solima un Zinta Zēberga stāsta, ka jautājumu iedzīvotājiem ir daudz un atklājas arī problēmas, kas liedz saņemt atbalstu, piemēram, nav pareizi sakārtota dokumentācija. Savulaik īpašumi iegādāti par kolhoza pajām, bet dokumenti nav atbilstoši. “Cenšamies visiem palīdzēt, stāstām, kas jādara. Ir situācijas, kad mēs tomēr nekā nevaram palīdzēt,” teic L. Solima.

Laikraksta uzrunātie pieteikumu iesniedzēji gan neslēpj, ka atbalsts ir niecīgs – ja malkas krava maksā 500 eiro, tad 60 eiro ir malkas klēpis vien. “Cenas ir krietni augušas salīdzinājumā ar pagājušo gadu. Pērn par kravu samaksāju 160 eiro,” stāsta alūksniete. Kāda cita alūksniete atklāj, ka viņai kravu izdevies nopirkt par 350 eiro. “Dārga ir ne tikai malka, bet arī pārtika un elektrība,” teic Ilze un neslēpj, ka ir noraizējusies vai visu izdevumu segšanai naudas pietiks. Bažas esot arī par to, vai ar nopirkto vienu malkas kravu ziemai pietiks, jo sola bargu ziemu. Lielas rezerves šobrīd netiekot veidotas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.