Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Bibliotēkā būs tikšanās ar Džeinu Šteinbergu

6.maijā pulksten 13.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkā – tikšanās ar romāna “Lasītāja” autori Džeinu Šteinbergu. Džeina Šteinberga (1980.) savu rakstītājas talantu noslīpējusi žurnālistikā, sabiedriskajās attiecībās un reklāmā. Iedvesmu smeļas mūzikā kā daļa no simfoniskā metāla projekta “Oceanpath”. Bijusi starp godalgotajiem autoriem “Zvaigzne ABC” fantāzijas un fantastikas stāstu konkursos. 2020.gadā iznācis viņas debijas romāns “Lasītāja”, kurš 2021.gadā tika iekļauts lasīšanas veicināšanas programmas Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija grāmatu kolekcijā, vecuma grupā 15+.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Romāna “Lasītāja” darbība notiek nākotnes pasaulē, kurā cilvēka spēja iegaumēt un apstrādāt informāciju paplašināta, iebūvējot viņa smadzenēs “gudro” mašīnu detaļas. Pastiprinot cilvēka smadzeņu darbības kapacitāti ar kvantu skaitļošanu, ir radīta jauna profesija – Lasītājas, kuru apstrādātā informācija tiek izmantota ekonomisku un politisku lēmumu pieņemšanā. Tomēr prestiža darbavieta, neierobežotas iespējas un augsts statuss sabiedrībā nespēj kompensēt neizskaidrojamo tukšumu, ko Anna jūt. Pēc nelielas tehniskas kļūmes viņa tiek izslēgta no lielās spēles un ir spiesta no jauna palūkoties uz sevi un savu dzīvi. Mulsinoši atklājumi par uzņēmumu, kas viņu noalgojis, ved Annu arvien tuvāk patiesībai un liek uzdot jautājumu: kas ir lielāks apdraudējums cilvēcei – mākslīgais intelekts vai tomēr mēs paši?

Tikšanās ar autori notiks Alūksnes pilsētas bibliotēkas realizētā un VKKF atbalstītā projekta “Rakstnieks + grāmata + lasītājs = lasītprieks -2” ietvaros.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.