Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Baseina būvniecība nav paredzēta

Peldbaseina izbūve Alūksnes novada attīstības plānā ir iekļauta, tomēr pašlaik būvniecība nav paredzēta, tādu atbildi alūksnietis Ilgonis Jevsejevs saņēmis no Alūksnes novada domes priekšsēdētāja Dzintara Adlera un arī izpilddirektora Ingus Berkuļa. Saņemtā atbilde baseina būvniecības idejas iniciatoru gan nepiemierina.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atgādinām, ka maijā Alūksnes novada domē iesniegtas divas iedzīvotāju parakstītas iniciatīvas. Pirmajā ir 214 Alūksnes novada iedzīvotāju paraksti, kuri vēlas Alūksnē baseinu, bet otrajā – 539 paraksti par labu baseinam, nevis bibliotēkas ēkas būvniecībai.

Vai ieklausās iedzīvotājos?

Lai arī I. Jevsejevs izrunājies ar visiem 15 Alūksnes novada domes deputātiem un lielākā daļa piekrīt viņa idejai, ka baseinu vajag un tas jābūvē pilsētas centrā, nevis nomalē, tomēr I. Jevsejevam ir sajūta, ka pašvaldība neieklausās iedzīvotājos. “Rakstiski saņemtās atbildes no pašvaldības vadības ir diplomātiskas. Tā ir tikai atrunāšanās, bet risinājuma un rīcības nav. Kā iemels tiek minēts finansējuma neesamība. Ja gribētu, finansējumu atrastu un baseinu uzbūvētu, iespējas būtu. Problēma ir arī tā, ka domā tikai par vērienīgā SPA centra būvniecību, kur lietas tā arī nevirzās. Pa šo laiku būtu varējuši jau uzbūvēt baseinu pilsētas centrā. Ja nav naudas lielam, jāsāk ar mazāku. Kad būsim bagāti, celsim SPA, neesmu pret to,” secina alūksnietis un norāda, ka pašvaldības darbiniekiem būtu jāstrādā iedzīvotāju labā un viņu vēlmes iespēju robežās jāpilda. “Nevar teikt – “es nevaru un viss”. Jācīnās un jādara,” saka alūksnietis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksniete Inese Leite ir vīlusies, ka jaunajā sporta centrā, ko pašlaik būvē, nav paredzēts peldbaseins. “Gaidīju jaunajā celtnē baseinu. Kad uzzināju, ka nebūs, jutos vīlusies. Ne tikai es. Daudz runā par SPA centru, bet virzība šobrīd nenotiek un projekts ir “iesaldēts”. Pie tam, tas nemaz nebūtu tuvu pilsētai un cilvēkiem būtu grūti turp aizdoties,” teic I. Leite un stāsta, ka zina vingrinājumus ūdenī, kas jāpilda, lai, piemēram, nesāpētu mugura un uzlabotos pašsajūta. “Baseinu vajag! Šobrīd alūksnieši ir zaudētāji,” nosaka viņa.

Sarunas noslēgumā I. Jevsejevs iesaka iedzīvotājiem vērtēt ievēlēto deputātu darbus un atcerēties tos, dodoties uz nākamajām vēlēšanām. “Piemēram, es atcerēšos, ja peldbaseins būs uzcelts, kā nopelns tas ir un kurš par to cīnījies,” rosina alūksnietis. Pēc piedalīšanās domes sēdē, viņam radies priekšstats, ka domē pietiktu ar astoņiem deputātiem. “Viņi visu nosaka un nolemj, pārējiem septiņiem nav nekādas teikšanas. Nav tā, ka viņi nestrādā, bet viņus neņem vērā. Vai nav naudas izšķērdēšana algas maksāšanā?” secina I. Jevsejevs un atgādina, ka dzīve mainās un nekas nav kā akmenī iekalts. “Arī deputātu skaitu var mainīt un algu ietaupīt, sakrāt,” teic viņš.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.