Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Barikāžu laiku izzinās caur pilsētvidi

Barikāžu atceres mēnesī līdz 31. janvārim Alūksnes muzejs piedāvā interesentiem piedalīties funktierēšanas spēlē “Barikādes caur Alūksnes pilsētvides prizmu”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā stāsta Alūksnes muzeja izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem speciāliste Linda Apšusala, spēle ir tematiska un aicina izzināt barikāžu laiku caur pilsētvidi. Muzejs apmeklētājiem piedāvājis jau divas funtierēšanas spēles – “Mazatklātā Alūksne”, kas tapa sadarbībā ar Alūksnes Bērnu un jauniešu centru, un “Mazatklātā Alūksne 2”. Tagad tapusi jauna funktierēšanas spēle.

Izglītojoša nodarbe ārpus muzeja

“Kamēr nav beigusies ārkārtējā situācija, meklējām risinājumu, kā piedāvāt kādu izglītojošu nodarbi skolēniem ārpus skolas un muzeja telpām. Barikādes bija nozīmīgs tautas pašapziņas un gribas izpausmes brīdis, kad cilvēki bija apņēmības pilni nosargāt savu zemi un brīvību. Tā bija nevardarbīgās pretošanās izpausme, masveidīga gatavība aizsargāties bez ieročiem. 1991. gada janvāra barikādes ir arī izcils un unikāls starptautiskas nozīmes nevardarbīgas pretošanās piemērs, kā arī būtiska Latvijas vēstures sastāvdaļa. Spēlē, veicot uzdevumus, dalībniekiem būs iespēja izzināt barikāžu laika un Alūksnes vēstures līkločus,” uzsver L. Apšusala, piebilstot, ka spēlē varēs piedalīties ne tikai skolēni, bet arī citi vietējie iedzīvotāji un tūristi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Spēle tapusi kopā ar muzeja vēsturnieci Zandu Pavlovu, tajā iekļauti 15 objekti Alūksnē, kas raisa asociācijas ar barikāžu laiku, stratēģiski nozīmīgiem punktiem šajos notikumos un arī to dalībniekiem. Veidojot spēli, izmantoti muzeja krājuma un pētniecības materiāli, kā arī interneta resursi.

No cita skatu punkta

“Arī mums bija interesanti atsvaidzināt zināšanas, gribējām barikāžu laiku sasaistīt ar pilsētvidi. Tas arī bija lielākais izaicinājums savilt un atrast paralēles, lai spēles dalībniekiem būtu interesanti. Domāju, ka skolēni uzzinās ko jaunu par barikādēm un arī par mūsu pilsētu. Spēlē būs gan vairāki jautājumi ar atbilžu variantiem, gan jautājumi, kur pašiem jānonāk līdz atbildei,” saka L. Apšusala.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmās divas funktierēšanas spēles raisījušas dalībniekos interesi un viņa cer, ka tā būs arī ar šo spēli, jo tas ir ne tikai labs brīvā laika pavadīšanas veids, bet arī iespēja iepazīt Alūksni no cita rakursa. Veidojot spēli, radās arī jaunas idejas, kā iepazīt un izzināt barikāžu laiku no cita skatu punkta, ko varēsim realizēt turpmākajos gados,” teic L. Apšusala.

Lai piedalītos spēlē:
1.Lejuplādē savā telefonā aplikāciju “Actionbound”;
2.Telefonā nepieciešams interneta pieslēgums;
3.Kārtīgi uzlādē telefonu, jo aukstā laikā akumulatora līmenis ātrāk pazeminās;
4.Apmeklē Alūksnes muzeju un iegūsti spēles kodu; (Ir dalības maksa);
5.Spēles sākums – Alūksnes muzejā.
Aptuvenais spēles ilgums no 1h līdz 1,15 min.
Droši ņem līdzi siltu tēju termosā, lai spēles laikā vari sasildīties!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.