Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Bānīša stacija svin piecu gadu jubileju

Foto: no stacijas albuma

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad ar sirmā bānīša 120 gadiem nesalīdzināmi mazu, bet pirmo nozīmīgo gadskārtu – piecus pastāvēšanas gadus – svin Alūksnes Bānīša stacija.

Jautāta, vai pieci gadi mūsdienu muzejam ir daudz vai maz, Alūksnes Tūrisma informācijas centra vadītājas vietniece Dace Bumbiere–Augule atzīst – abējādi. Pieci gadi nav garš, bet notikumiem bagāts periods, tādēļ darbiniekiem reizēm šķiet, ka muzejs te bijis mūžīgi gluži kā pats bānītis. Dace šajā dienā jūtas kā pašas dzimšanas dienā, jo, var teikt, stāvējusi klāt pie muzeja dzimšanas un tautā izvešanas.

“Kādreiz kolektīvam šķita – svinēsim katru muzeja jubileju, bet laiks tik ātri paskrien, ka nepagūsti attapties, kad gads jau apkārt. Tādēļ nolēmām atzīmēt piecgadi, bet vērienīgāk. Proti, ar dāvanu – speciālu izdevumu “Bagāžas šķūņa stāsti”, kurā mēs esam apkopojuši daļu no tiem stāstiem, kas pie mums ir tapuši, bet nav ieraugāmi mūsu ekspozīcijās. Izdevums sniedz nelielu ieskatu stacijas kvartāla dzīvē dažādos laikos caur cilvēku stāstiem, kuru klātesamība bānīša un stacijas dzīvē šo vietu veido tādu, kāda tā ir mūsdienās,” stāsta D. Bumbiere – Augule. Izdevumu Bānīša stacijas komanda prezentēs 1. septembra vakarā, muzeja dzimšanas dienas svinībās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skaitļi runā paši par sevi un piecu gadu laikā muzeja apmeklējuma statistika par spīti garajai kovidpauzei ir ievērojama – piecu gadu laikā līdz šī gada 1. augustam muzeju apmeklējuši 36 600 interesenti. Vasaras sezona, protams, ir aktīvāka, bet Dace atzīst – muzeja darbinieki nevar sūdzēties arī par apmeklējumu rudenī un ziemā. “Priecājamies par katru alūksnieti, kurš iegriežas muzejā. Lai arī cik alūksniešiem bānītis mīļš, negāja viegli iekarot mājinieku sirdis, taču tagad nāk daudzi, ved līdzi savus viesus un lepojas,” stāsta D. Bumbiere – Augule.

Vairāk par jubilāru un Bānīša svētkiem – lasiet 1. septembra “Alūksnes un Malienas Ziņās.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.