Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Audzē paši savam saimes galdam

No sēkliņas līdz krājumiem ziemai burciņā – tāds rezultāts ir biedrības “Ilzenes attīstībai” projektam “Izaudzē pats savam saimes galdam Alūksnes novada Ilzenes dārzos”. Tomēr gūtā raža nav vienīgais projekta ieguvums – ilzeniešiem tā bija iespēja satikties un kļūt vēl saliedētākiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Maijā jau rakstījām, ka, pateicoties Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas “Pats savam savam saimes galdam” finansējumam, Ilzenes pagasta iedzīvotāji saņēma sēklas, augļukoku un ogulāju stādus, kā arī piederumus mazdārziņu iekopšanai. “Kopumā esam atbalstījuši 49 Ilzenes pagasta ģimenes. Ne tikai maznodrošinātās, kam šis atbalsts bija ļoti būtisks, bet arī citas sabiedriski aktīvās ģimenes, kam saņemtais dāvinājums bija kā pamudinājums izveidot dārzu un pašiem audzēt dārza labumus,” stāsta projekta vadītāja Elīna Pētersone.

Raža ir novākta, un septembrī iedzīvotāji tikās noslēdzošajā projekta aktivitātē – konservēšanas un sukāžu gatavošanas meistarklasē. Kopumā projekta laikā notika trīs meistarklases, kurās varēja uzzināt, kā labāk saimniekot. “Pirmā meistarklase notika vēl maijā – kopā mācījāmies par mazdārziņu, augļu koku un ogulāju iekārtošanu un kopšanu. Tā notika Brikmaņu ģimenes mājās “Ladas” turpat Ilzenes pagastā, un savās zināšanās dalījās vietējā iedzīvotāja Lauma Brikmane. Jūlijā Ilzenes muižā “Dzintaros” pie Līgas Janušas norisinājās meistarklase un pieredzes apmaiņa tēju vākšanā un uzlējumu gatavošanā. Septembrī visi tikāmies Čonku skolā, kur Anita Pētersone, Laila Boka stāstīja par konservēšanu un Sarmīte Salmiņa par sukāžu gatavošanu,” stāsta E. Pētersone. Noslēdzošajā meistarklasē projektā iesaistītie iedzīvotāji saņēma piederumus konservēšanai un saldēšanai.

“Ir liels lepnums par projektā paveikto. No saņemtajām kabaču sēklām izauguši vareni kabači, un tie jau pārvērsti garšīgā picā, pavasarī stādītai ābelītei jau ir pirmie āboli, iemarinēti gurķi, kas, nesagaidījuši ziemu, kopīgi jau nogaršoti un pat noskaidrota garšīgākā recepte. Esam neizsakāmi pateicīgi projekta atbalstītājiem Borisa un Ināras Teterevu fondam par iespēju izaudzēt pašiem savu produkciju saimes galdam un izbaudīt šo atkalsatikšanās prieku. Viens no būtiskiem projekta ieguvumiem ir iespēja pagasta iedzīvotājiem viesoties citam pie cita mājās, pārrunāt, kas un cik labi aug dārzā, kā pārstrādā izaudzēto. Projekts mūs saliedēja un radīja satikšanās prieku vairākās paaudzēs!” teic E. Pētersone.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.