Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Atzīmējot Pasaules pasta dienu, Latvijas Pasts sveic nozares svētkos un aicina ievērot piesardzības pasākumus

Piektdien, 2020.gada 9.oktobrī, Pasaules pasta savienības 192 dalībvalstīs, arī Latvijā, jau 51.reizi atzīmēs Pasaules pasta dienu. Šajā datumā 1874.gadā dibināta Pasaules pasta savienība (Universal Postal Union), kas ir otra vecākā starptautiskā organizācija pasaulē.  “Alūksniešiem.lv” vēsta Vineta Danielsone Latvijas Pasta vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasta nozare 2020.gadā Covid-19 ietekmē ir saskārusies ar būtiskiem izaicinājumiem un pārmaiņām, tāpēc, par godu Pasaules pasta dienai, Latvijas Pasts vēlreiz izsaka pateicību ikvienam pasta darbiniekam, kas šajā saspringtajā laikā ar vislielāko atbildības sajūtu ik dienas sniedz pasta pakalpojumus iedzīvotājiem visā Latvijā. Vienlaikus Latvijas Pasts aicina klientus būt saprotošiem un, izvērtējot nepieciešamību doties uz pasta nodaļu, stingri ievērot visus drošības pasākumus.

Pasaules pasta savienības 192 dalībvalstīs darbojas vairāk nekā 650 000 pasta nodaļu un 5,3 miljoni darbinieku, kas ik gadu vairāk nekā miljardam klientu sniedz plaša spektra pasta, elektroniskos, finanšu un loģistikas pakalpojumus pat visattālākajos reģionos. Pasta nozares infrastruktūra ir būtisks savienojums ar visas pasaules iedzīvotājiem – šobrīd, kā vēl nekad agrāk, tas ir acīmredzami, jo Covid-19 vīrusa izplatība ir ierobežojusi iedzīvotāju sabiedrisko dzīvi, bet pasta uzņēmumiem ir jāspēj nodrošināt kvalitatīvs darbs, lai iedzīvotāji saņemtu nepieciešamos pasta pakalpojumus.

Latvijas Pasts Pasaules pasta savienības dalībvalstu vidū darbojas ar vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietām un ap 3200 darbinieku, kas ik dienu apstrādā vidēji 58 000 vēstuļu korespondences un 22 000 paku un sīkpaku sūtījumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns uzsver: “Pasta nozare šajā pārmaiņu periodā ir kļuvusi spēcīgāka, arī mēs – Latvijas Pasts –, neņemot vērā daudzos izaicinājumus, ne dienu neesam pārtraukuši savu darbību, turpinām piegādāt sūtījumus un nodrošinām citus nepieciešamos pakalpojumus. Esmu lepns par mūsu uzņēmuma darbiniekiem, kas savu darbu pilda ar drosmi un centību, tāpēc vēlreiz izmantoju iespēju pateikt paldies visiem mūsu uzņēmuma darbiniekiem un sveikt pasta nozares profesionālajos svētkos arī visus mūsu klientus!”

Šajā pārmaiņu periodā pasta darbinieki turpina strādāt, lai nodrošinātu sūtījumu apriti, bet pasta uzņēmumi ievieš jaunus pakalpojumus un paplašina savu piedāvājumu, daļu pakalpojumu pārnesot digitālajā vidē un maksimāli attālināti. Tajā pašā laikā jāņem vērā, ka pasta nozares ikdienā saglabājas būtiska daļa tiešā kontakta, jo pasta darbinieki nereti sniedz palīdzīgu roku tiem, kam tā nepieciešama, īpaši lauku reģionos.

Šogad Pasaules pasta diena 192 Pasaules pasta savienības dalībvalstīs tiek atzīmēta 51.reizi. Pasaules pasta savienība ir galvenā pasta pakalpojumu sniedzēju sadarbības organizācija, palīdzot nodrošināt universālu tīklu, kas sniedz iespēju visām dalībvalstīm sekot līdzi pasta produktu un pakalpojumu jaunumiem un attīstībai. Savienība izstrādā starptautiskā pasta apmaiņas noteikumus un sniedz ieteikumus vēstuļu, paku un finanšu pakalpojumu apjoma palielināšanai, kā arī klientu apkalpošanas kvalitātes uzlabošanai. Latviju Pasaules pasta savienībā uzņēma 1921.gada 1.oktobrī un atjaunoja 1992.gada 17.jūnijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Patlaban, Covid–19 krīzes apstākļos, Latvijas Pasts nodrošina visus pakalpojumus: vēstuļu korespondences un pasta paku sūtījumu saņemšanu un nodošanu nosūtīšanai, preses izdevumu abonēšanu, naudas pārvedumu un pensijas saņemšanu, komunālo un citu rēķinu apmaksu, iemaksas Pasta norēķinu sistēmas kontā u.c.

Latvijas Pasts aicina klientus būt saprotošiem un, izvērtējot nepieciešamību doties uz pasta nodaļu, stingri ievērot visus drošības pasākumus – maksimāli izmantot pakalpojumu attālinātas saņemšanas iespējas, piemēram, sūtījumus Latvijas Pasta mobilajā lietotnē pāradresējot uz pakomātiem vai attālināti piesakoties nodaļas apmeklējumam; nedoties uz pasta nodaļu ar slimības simptomiem; nodaļā nedrūzmēties un ievērot divu metru distanci; savu kārtu, ja iespējams, uzgaidīt nodaļas ārpusē, kā arī lietot individuālos aizsardzības līdzekļus un ievērot nepieciešamo higiēnu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.