Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Atsākusies ūdens skaitītāju nomaiņa

Ne viens vien mūsu laikraksta lasītājs vērsies redakcijā, paužot neizpratni saistībā ar dzīvokļos uzstādītajiem ūdens skaitītājiem. “Manā komunālo maksājumu rēķinā, ko saņemu ik mēnesi no apsaimniekotāja uzņēmuma “Alūksnes nami”, norādīts, ka nepieciešama ūdens skaitītāju nomaiņa jau 2020. gadā.To zinot, jau agrāk biju vērsusies pie apsaimniekotāja uzņēmuma, lūdzot veikt manā dzīvoklī minēto skaitītāju nomaiņu. Man atbildēja, ka pašlaik to nevar izdarīt koronavīrusa pandēmijas dēļ, kas arī ir saprotams. Tā šie ūdens skaitītāji nenomainīti stāv jau otro gadu, bet tajā pašā laikā par tiem ik mēnesi maksāju abonēšanas maksu. Pandēmija ir mazinājusies, vai “Alūksnes nami” beidzot sāks skaitītāju nomaiņu, un, vai tad, kad tie būs nomainīti pret jauniem, man šo maksu pārrēķinās?” jautā alūksniete.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aicina zvanīt un pieteikt

Uz jautājumiem atbild SIA “Alūksnes nami” valdes loceklis Mārtiņš Kaļva. “Jā, koronavīrusa pandēmijas laikā pēdējos divus gadus uzņēmums neveica ūdens patēriņa skaitītāju nomaiņu, arī iedzīvotāji pret santehniķu ierašanos dzīvokļos bija ļoti ieturēti, tādēļ viņu izvēli respektējām,” atzīst M. Kaļva. Viņš apgalvo, ka pašlaik jau uzsākta ūdens skaitītāju nomaiņa. Ņemot vērā objektīvo kavēšanos, tagad šajā sakarā ir radies liels darba apjoms. Lai gan SIA “Alūksnes nami” ir sagatavojusi visu to dzīvokļu sarakstu, kuros ir pienācis ūdens skaitītāju maiņas termiņš, M. Kaļva tomēr aicina iedzīvotājus zvanīt un vēlreiz to pieteikt.

Divi varianti

“Ja ūdens skaitītāja nomaiņu un periodisko verifikāciju (pareizuma noteikšanu un apliecināšanu –
red.) veic mājas apsaimniekotājs uzņēmums, cilvēks maksā abonēšanas naudu un neuztraucas par skaitītāju nomaiņu un verifikāciju. Taču ir arī otrs variants, kad dzīvokļa saimniekam pašam ir iespējams iegādāties jaunus skaitītājus, tos uzstādīt, aicinot vien SIA “Alūksnes nami” pārstāvi tos noplombēt. Taču šādā gadījumā pēc noteikta laika būs jārūpējas arī par skaitītāju verifikāciju,” skaidro uzņēmuma vadītājs.Atbildot uz jautājumu, vai ūdens skaitītāja abonēšanas maksu SIA “Alūksnes nami” pēc skaitītāja nomaiņas pārrēķinās, M. Kaļva atbild noraidoši: “Nē, nepārrēķinās, tā būs jāturpina maksāt, jo arī pašreizējais skaitītājs darbojas, esam samaksājuši par tā periodisko verifikāciju.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.