Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Arī Alūksnes slimnīcā ierīkos gultasvietas “Covid -19” slimniekiem

Foto: aluksniesiem.lv arhīvs

Pieaugot saslimstībai ar “Covid-19”, slimnīcās šo pacientu ārstēšanai paliek arvien mazāk gultas vietu. Tādēļ Veselības ministrija lēma, ka “Covid-19” slimnieki turpmāk jāuzņem arī mazākajās reģionālajās slimnīcās, tajā skaitā arī Alūksnes slimnīcā. Tomēr SIA “Alūksnes slimnīca” valdes priekšsēdētāja Maruta Kauliņa norāda, ka slimnīca tam vēl nav gatava, un lēš, ka šos pacientus, iespējams, varēs uzņemt ārstēšanai tikai ar 1. novembri.

Alūksnes slimnīcā Infekcijas slimību nodaļa slēgta jau pirms 26 gadiem, tādēļ “Covid-19” pacientu ārstēšanai jāpiemēro slimnīcas Terapijas nodaļa. “Šim nolūkam nepieciešams ierīkot skābekļa pievadi atbilstoši “Covid-19” pacientu vajadzībām. To reāli varbūt var izdarīt līdz 1. novembrim, jo darbinieki, kuri uzstāda skābekļa iekārtas, ir ļoti noslogoti. Ja to izdarīs ātrāk, protams, par gatavību darbam ar “Covid-19” pacientiem informēsim Veselības ministriju, Nacionālo veselības dienestu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un citas atbildīgās instances,” saka M. Kauliņa.

Plānots, ka Alūksnes slimnīca varēs nodrošināt 20 gultasvietas. Viņa gan bažījās, ka galvenā problēma nav jaunu gultas vietu un skābekļa pievades ierīkošana, bet cilvēkresursi. “Pašlaik slimnīcā strādā divi terapeiti, bet līdz ar gultas vietu nodrošināšanu “Covid-19” slimniekiem, viņu skaits automātiski nepalielināsies. Ja viņu nepietiks, pārvirzot mediķus “Covid-19” pacientu ārstēšanai, plānojam slēgt slimnīcas Bērnu nodaļu, lai gan pretēji tam, kā tas bija pērn, šoruden atkal ir uzliesmojušas sezonālās infekcijas slimības bērniem,” saka slimnīcas vadītāja un aicina iedzīvotājus nopietnāk izturēties pret savu veselību un vakcinēties

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.