Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ar 1. janvāri Valsts meža dienests nepiemēro maksu par sniegtajiem pakalpojumiem

Foto: pixabay.com

Ar 2022. gada 1. janvāri Valsts meža dienests nepiemēro maksu par sniegtajiem pakalpojumiem. Līdz ar maksas cenrāža atcelšanu dienests aicina klientus pakalpojumus saņemt tiešsaistē Meža valsts reģistrā, kā arī dienests turpmāk neveiks atsevišķas darbības, piemēram, neņems meža reproduktīvā materiāla paraugus, ja tas nav saistīts ar šī materiāla sertificēšanu, jo šādas darbības ir privātā sektora kompetencē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar 2022. gada 1. janvāri spēku ir zaudējuši Ministru kabineta 2016. gada 21. jūnija noteikumi Nr. 393 “Valsts meža dienesta maksas pakalpojumu cenrādis”. Izvērtējot līdzšinējos maksas pakalpojumus, Valsts meža dienests (VMD) secinājis, ka atsevišķus pakalpojumus privātpersona var saņemt pie citiem pakalpojumu sniedzējiem, atsevišķu pakalpojumu sniegšana nav piekritīga dienesta funkcijām un uzdevumiem, atsevišķi pakalpojumi kļūst neaktuāli, ieviešot atvērto datu principu meža inventarizācijas datu publiskošanā u. c.

VMD apkopojumā lasāms, kādas ir būtiskākās izmaiņas saistībā pakalpojumu saņemšanu.

PakalpojumsSākot ar 01.01.2022.
Meža valsts reģistrā reģistrētu meža inventarizācijas datu precizēšana ar pārbaudi apvidū pēc meža īpašnieka vai tiesiskā valdītāja iesnieguma, ja šo datu atšķirība no situācijas apvidū pārsniedz normatīvajos aktos par meža inventarizāciju noteikto pieļaujamo novirziVMD sniedz pakalpojumu bez maksas un veic nepieciešamās izmaiņas Meža valsts reģistrā saistībā ar administratīvo procesu, kas ierosināts uz iesnieguma pamata, kam pievienota platības skice vai mērījumi atbilstoši normatīvajiem aktiem par meža inventarizāciju un Meža valsts reģistra informācijas apriti. Ņemot vērā, ka meža inventarizāciju veic sertificēti meža inventarizācijas veicēji – taksatori, pie VMD ar iesniegumu Meža valsts reģistrā reģistrētu meža inventarizācijas datu precizēšanai ar pārbaudi apvidū jāvēršas tikai gadījumos, kas pamatā ir saistīti ar ciršanas apliecinājumu izsniegšanu, nevis vēlmi vienkārši mainīt inventarizācijas datus.
Tādas zemes reģistrēšana Meža valsts reģistrā, kura Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā nav reģistrēta kā mežs, bet atbilst Meža likuma objektam, ar pārbaudi apvidū pēc meža īpašnieka vai tiesiskā valdītāja pieprasījumaLai reģistrētu Meža valsts reģistrā tādu zemi, kas Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā nav reģistrēta kā mežs, bet atbilst Meža likuma objektam, VMD bez maksas veic esoša meža ārējās robežas konfigurācijas precizēšanu, cita starpā, palielinoties viena vai vairāku nogabalu platībai un kopējai meža platībai. Precizējot meža robežas konfigurāciju, netiek veidoti jauni nogabali un pievienotās platības sastāvam ir jāatbilst piegulošajam nogabalam, izņemot, ja kopējā pievienojamā platība ir līdz 0,3 ha. Gadījumos, ja tiek reģistrēts jauns nogabals – jāvēršas pie sertificēta meža inventarizācijas veicēja.
Meža un meža zemes novērtēšana zemes kadastrālās vērtības un mežaudzes vērtības noteikšanai, izmantojot Meža valsts reģistra aktualizētos datusVMD sniedz pakalpojumu bez izmaiņām, tikai netiek ieturēta maksa par pakalpojuma sniegšanu.
Rakstveida izziņas izsniegšana, izmantojot Meža valsts reģistra informācijuVMD bez maksas sagatavo tikai to informāciju, ko nav iespējams iegūt apstrādājot publiski pieejamos vai lietotājam pieejamos datus Meža valsts reģistrā.
Kalendāra gada laikā atkārtota aktuālas Meža valsts reģistra informācijas izsniegšana pēc meža īpašnieka vai tiesiskā valdītāja pieprasījumaPieslēdzoties Meža valsts reģistram ar portāla Latvija.lv autorizācijas rīkiem, lietotājam ir iespēja bez maksas lejupielādēt aktuālo informāciju no reģistra par savā īpašumā vai tiesiskajā valdījumā esošo mežu. Ja pakalpojuma saņēmējam nav iespējas pieslēgties Meža valsts reģistram autentifikācijas rīku neesamības dēļ, VMD sagatavo un izsniedz informāciju bez maksas.
Informācijas sagatavošana, arī speciāla datu atlase un apstrāde digitālā formā (tostarp programmēšanas un datu atlasīšanas laiks, datu noformēšana un apstrāde)VMD bez maksas sagatavo tikai to informāciju, ko nav iespējams iegūt apstrādājot publiski pieejamos vai lietotājam pieejamos datus Meža valsts reģistrā.
Abonēšanas maksa par piekļuves tiesībām Meža valsts reģistram tiešsaistē

Pieslēdzoties Meža valsts reģistram ar portāla Latvija.lv autorizācijas rīkiem, lietotājam ir iespēja bez maksas tiešsaistē skatīt informāciju par savā īpašumā vai tiesiskajā valdījumā esošo mežu, iesniegt iesniegumus, paziņojumus un pārskatus par veikto mežsaimniecisko darbību.
Maksa par piekļuves tiesībām Meža valsts reģistram tiešsaistē ar iesniegumu, paziņojumu un pārskatu iesniegšanas iespējām vai Meža valsts reģistra datu lietošanas tiesībām informācijas sistēmas līmenī ar iesniegumu, paziņojumu, pārskatu un meža inventarizācijas datu iesniegšanas iespējām – atbilstoši meža zemes platībai
Kalendāra gada laikā atkārtota vienas un tās pašas ieaudzējamās vai atjaunojamās platības vai kopjamās jaunaudzes pārbaude pēc meža īpašnieka vai tiesiskā valdītāja pieprasījumaVMD sniedz pakalpojumu bez izmaiņām, neieturot maksu par pakalpojuma sniegšanu.
Meža koku un krūmu vidējā sēklu parauga ņemšana (izņemot gadījumus, ja saņemts iesniegums meža reproduktīvā materiāla sertificēšanai)Meža reproduktīvā materiāla sertificēšanas gadījumos VMD paraugu ņemšanu veic bez maksas. Ja paraugu ņemšana nav saistīts ar meža reproduktīvā materiāla sertificēšanu, jāvēršas Meža pētīšanas stacijā.
Meža veselības stāvokļa pārbaude pēc personas pieprasījuma (izņemot pārbaudi Valsts meža dienesta sanitārā atzinuma saņemšanai)VMD veic meža veselības stāvokļa pārbaudes bez maksas. Gadījumos, ja nepieciešamas analīzes, piemēram, sakņu trupei, un laboratorijas iesaiste, jāveic maksa par analīzēm saskaņā ar attiecīgās iestādes cenrādi.
Konsultāciju sniegšana par meža izmantošanas un apsaimniekošanas, medības un ugunsapsardzības reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem ar izbraukumu uz meža īpašumu pēc pieprasījumaVMD sniedz bezmaksas konsultācijas tikai jautājumos par normatīvo regulējumu, neveicot izbraukumus dabā. Lai saņemtu konsultācijas par savā īpašumā esošā meža apsaimniekošanu, kas nav saistītas ar normatīvo regulējumu, jāvēršas pie privātiem komersantiem, kuri piedāvā attiecīgo pakalpojumu.

VMD misija ir rūpēties par atbildīgu meža izmantošanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm, ikreiz sasniedzot labāko rezultātu. VMD ir zemkopības ministra padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.