Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aptauja: 46% iedzīvotāju rudenī apceļojuši Latviju

Gandrīz puse jeb 46% Latvijas iedzīvotāju šajā rudenī izmantojuši iespēju apceļot Latviju, secināts Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) sadarbībā ar pētījumu kompānijas “Norstat” veiktajā iedzīvotāju aptaujā.

Cenšoties izprast Latvijas iedzīvotāju ceļošanas paradumus, aptaujas dalībniekiem tika jautāts, kādus tūrisma objektus viņi labprātāk apmeklēja šajā rudenī. 76% viesojās dabas un dzīvnieku parkos vai dabas takās, 47% apskatīja muižas un pilis, savukārt trešajā pozīcijā ierindojas vēsturiskie objekti – tos apmeklēja 45% respondentu.

Savukārt no Latvijas reģioniem aptaujas dalībniekus visvairāk interesē Kurzeme – 30% plāno šoziem doties turp, 28% iecerējuši doties uz pauguraino Vidzemi, 19% apceļos Latgali un 13% brauktu uz Zemgali.

Vērtējot iespējas izbaudīt vietējā tūrisma pakalpojumus šajā ziemā, kopumā 32% aptaujas dalībnieku ir noskaņoti pozitīvi – tajā skaitā 21% visticamāk un 11% noteikti apceļos Latviju arī ziemas periodā. Vienlaikus arī 32% vēl nezina par Latvijas apceļošanu ziemas periodā, bet 14% skatīsies Covid-19 situācijas attīstību, savukārt 16% respondentu uzskata, ka ziemā nav interesanti ceļot.

“Esošajā situācijā šaubas un neziņa par atpūtas plāniem tuvākajos mēnešos ir saprotama – pasauli un Latviju pāršalc jauns vīrusa paveids. Taču no otras puses, mēs tiekam lutināti ar neticami skaistu ziemu, un vietējie uzņēmēji ir gatavi uzņemt viesus, vienlaikus nodrošinot epidemioloģiski drošu vidi,” saka LIAA Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava.

Lai mudinātu iedzīvotājus apceļot Latviju arī rudens un ziemas sezonā, LIAA uzsākusi vietējā tūrisma popularizēšanas kampaņu ar nosaukumu “#ārgājis”. Kampaņas ideja ir aicināt pievienoties #ārgājis kustībai visus Latvijas iedzīvotājus un izmantot šo laiku, lai iepazītu Latvijas tūrisma nozares piedāvājumu dažādos gadalaikos.

Aptaujā novembra beigās aptaujāti 1010 respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.