Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Apes novada iedzīvotājus aicina vērtēt šī brīža mobilitātes iespējas

Līdz 31. martam jaunveidojamā Smiltenes novada (šobrīd Apes novads, Raunas novads un Smiltenes novads) iedzīvotāji aicināti sniegt savu viedokli par jaunā novada teritorijas potenciālo attīstību, tostarp, vērtēt līdzšinējās mobilitātes iespējas novadu teritorijās. Aptaujā jautājumi par mobilitāti iekļauti ar mērķi noskaidrot, vai esošais piedāvājums ir atbilstošs iedzīvotāju ikdienas pārvietošanās vajadzībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību vadītāja Anita Āboliņa norāda, ka saņemtās atbildes palīdzēs ne tikai iegūt pilnīgu priekšstatu par esošo situāciju, identificējot trūkumus un apzinot iespējamos uzlabojumus, bet tās tiks ņemtas vērā arī izstrādājot jaunveidojamā Smiltenes novada mobilitātes plānu 2021.-2030. gadam.
“Pamatā tas uzskatāms par darba dokumentu atbildīgajiem speciālistiem un ekspertiem Smiltenes novadā, taču būtiski, ka tā izstrādē tiek iesaistīta arī vietējā kopiena, koncentrējoties uz viņu ikdienas vajadzībām un aktualitātēm,” skaidro A.Āboliņa.

Anketā integrēti jautājumi par iedzīvotāju pārvietošanās paradumiem gan Smiltenes pilsētā, gan lauku teritorijās, par to, kāda veida transportlīdzekļi tiek izmantoti, kas ir populārākie galamērķi jaunveidojamā novada teritorijas ietvaros u.c.

Smiltenes novada Mobilitātes plāna izstrādes mērķis ir sagatavot stratēģiskās plānošanas dokumentu apvienotajam Smiltenes novadam, kas tiktu izmantots kā vadlīnijas mobilitātes pakalpojumu un ar to saistītās infrastruktūras attīstībai, lai apmierinātu iedzīvotāju un uzņēmēju mobilitātes vajadzības gan Smiltenes pilsētā, gan novada lauku teritorijās, tādējādi uzlabojot dzīves kvalitāti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mobilitātes plāna izstrāde pēc Vidzemes plānošanas reģiona pasūtījuma tiek veikta Eiropas Savienības projekta “MARA” ietvaros. Ne tikai Vidzemē, bet arī citviet Eiropā pēdējos gados sabiedrībā tiek vērotas vairākas izmaiņas: demogrāfiskās struktūras izmaiņas, ekonomisko aktivitāšu koncentrēšanās noteiktās teritorijās, lauku teritoriju iztukšošanās, lauku skolu slēgšana, darba iespējas attālinātā režīmā, elastīgs darba laiks, norēķinu iespējas internetā, elektroniskā paraksta ieviešana, preču piegāde uz mājām u.c. Šīs pārmaiņas ietekmē iedzīvotāju mobilitātes vajadzības un kravu plūsmas reģionā. Transporta sistēmai un piedāvātajiem mobilitātes pakalpojumiem ir jāspēj pielāgoties pieprasījumam, lai nodrošinātu vēlamo dzīves kvalitāti un veicinātu ekonomiskās aktivitātes reģionā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.