Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksniešus aicina piedalīties konkursā un uzzīmēt laimi

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Unsplash/ attēlam ilustratīva nozīme

Pandēmija un tās radītie ierobežojumi būtiski ietekmē mūsu emocionālo un mentālo veselību. Dati liecina, ka Covid-19 krīze ir ietekmējusi arī kolektīvo laimes sajūtu jeb Laimes indeksu. Pētījumu centra SKDS dati liecina, šobrīd Latvijas sabiedrības Laimes indekss ir par trešdaļu zemāks (29 punkti) kā 2018. gadā (42 punkti), tāpēc ir īpaši būtiski runāt par laimes sajūtu un tās veicināšanu ikdienā. Lai mudinātu sabiedrību aizdomāties par to, kas mūs dara laimīgus, Ekonomikas un kultūras augstskola organizē zīmējumu konkursu “Uzzīmē savu laimi!”. Konkursā aicināti piedalīties arī Alūksnes novada iedzīvotāji, tā rezultātā plānots izdot Laimes kalendāru, vēsta Ekonomikas un Kultūras Augstskolas pārstāve Ekonomikas un kultūras augstskola.

Kā vēsta pārstāve, konkurss notiek projekta “Laimes sezona” ietvaros. Tā mērķis ir uzrunāt sabiedrību periodā, kad pandēmijas radīto ierobežojumu un rudens depresijas virknei iedzīvotāju ir pasliktinājusies emocionālā un mentālā veselība.

“Konkursā gaidīsim darbus no ikviena interesenta – bērniem, jauniešiem, pieaugušajiem vai senioriem. Nav nozīmes vecumam vai dzimumam, bet gan tam, kas mūs dara laimīgus. Esam pārliecināti, ka ar šī projekta palīdzību spēsim atgādināt, ka laime slēpjas arī vienkāršās lietās,” norāda projekta idejas autore, Ekonomikas un kultūras augstskolas rektore Dr.oec., asociētā profesore Oksana Lentjušenkova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai piedalītos konkursā, uz papīra (brīvi izvēlētā tehnikā) vai elektroniski jāuzzīmē, kāda ir tava laime.
Fails ar zīmējumu (.jpg, .png formātā) vai zīmējuma fotogrāfija, jānosūta uz laimessezona@augstskola.lv līdz 19. decembrim, norādot arī savu vārdu, vecumu un pilsētu, kurā dzīvojat. Atgādinām, ka ir svarīgi saglabāt arī zīmējuma oriģinālu (uzvarētāju zīmējumi būs nepieciešami arī oriģinālajā versijā).

Labākie zīmējumi tiks publicēti Laimes kalendārā 2023. gadam. Zīmējumi tiks vērtēti divos posmos: pirmajā posmā darbus vērtēs žūrija, kuras sastāvā būs augstskolas pārstāvji, bet otrajā posmā darbi tiks publicēti augstskolas Facebook lapā, nododot tos publiskai balsošanai. To darbu, kuri tiks izvēlēti kalendāram, autori saņems balvas, vēsta pārstāve.

Projekta “Laimes sezona” ietvaros tiek organizēts arī vieslekcijas un semināri, kā arī veidota Laimes recepšu grāmata, kuras tapšanā var piedalīties ikviens interesents. Plānots, ka projekts kļūs par ikgadēju tradīciju. “Laimes sezonas” aktivitātēs aicināts iesaistīties ikviens interesents!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.