Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnieši sasparojušies vakcīnai

Pirmdien, 25. oktobrī, Slimību profilakses un kontroles centra karte par saslimšanu ar “Covid-19” liecina, ka Alūksnes novadā ar šo slimību inficējušies 130 iedzīvotāji, bet Latvijas Oficiālais statistikas portāls rāda, ka pilnībā šā gada laikā pret “Covid-19” vakcinējušies 6332 cilvēki, kas procentuāli ir mazāk par 50 % no visa novada iedzīvotāju skaita. Pagājušajā nedēļas nogalē Alūksnes Kultūras centrā vakcinācija notika bez lielām rindām, mierīgi.
“Visgarākās rindas uz vakcīnu bija 16. oktobrī. Tā bija sestdiena, kad cilvēkiem ir brīvāks laiks, pie tam, daudzi, šķiet, bija izrēķinājuši, ka šajā datumā uzsākot vakcināciju ar, piemēram, “Pfizer – BioNTech” vakcīnu, vakcinēšanos pilnībā varēs pabeigt līdz 15. novembrim. Domāju, ka šie aspekti bija galvenie, kādēļ šajā dienā veidojās ievērojamas iedzīvotāju rindas,” savos novērojumos dalās Alūksnes Kultūras centra direktore Sanita Bērziņa.
Kā zināms, Alūksnes Kultūras centrā izveidotajā masu vakcinācijas centrā vakcinācijas procesu nodrošina AS “Veselības centru apvienība”. Tās pārstāvis veselības centra “Jugla” direktors Imants Grebņeckis laikrakstam stāsta, ka arī pēc viņa novērojumiem alūksnieši ir sasparojušies vakcinācijai.
“26. oktobrī jau ir pilns pierakstu skaits, nākamajā datumā, 28. oktobrī, vēl ir brīvas vietas, bet 30. oktobrī pašlaik ir aizpildīta puse dienas. Uzskatu, ka vakcinācijas aktivitāti noteikti ietekmē darba devēju prasība darbiniekiem vakcinēties, tāpat arī pašlaik spēkā esošie ierobežojumi ir pamats vakcinācijas motivācijai,” saka I. Grebņickis. Lai palielinātu iespēju un sekmētu iedzīvotāju vakcināciju Latvijas reģionos, no 25. oktobra līdz 31. decembrim pēc Veselības ministrijas pieprasījuma arī Nacionālie bruņotie spēki nodrošinās nepieciešamo personālu un autotransportu mediķu mobilo izbraukuma vakcinācijas punktu izveidei.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.