Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes slimnīcā Covid-19 pacientus varēs uzņemt tikai no 1.novembra, nevis šodienas

Alūksnes slimnīcā Covid-19 pacientus varēs uzņemt tikai no 1.novembra, nevis šodienas, aģentūrai Leta vēstījusi slimnīcas valdes priekšsēdētāja Maruta Kauliņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atgādināja, ka Infekciju nodaļa Alūksnes slimnīcā tika slēgta pirms 26 gadiem. Pašlaik slimnīcas Terapijas nodaļā ir nepieciešams ierīkot skābekļa pievadi atbilstoši Covid-19 pacientu vajadzībām un reāli to var izdarīt līdz 1.novembrim. “Turklāt ir jārēķinās, ka galvenā problēma jaunu gultu atvēršanai ir cilvēkresursi. Divu esošo terapeitu vietā viņu skaits automātiski nedubultosies. Tas nozīmē, ka esošos medicīnas darbiniekus nāksies pārvirzīt Covid-19 pacientu aprūpei,” sacīja Kauliņa aģentūrai Leta.

Slimnīcas valdes priekšsēdētāja uzsvēra, ka par šo situāciju slimnīca ir informējusi gan Veselības ministriju (VM), gan Nacionālo veselības dienestu, gan Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, tādēļ nav saprotams, kāpēc VM izplatīja maldinošu informāciju.

Vēl Leta vēstīts, kaM. Kauliņa atzinusi – pašlaik divi medicīnas darbinieki ir saslimuši ar Covid-19, kuri bija vakcinējušies gada sākumā. Viņa sacīja, ka darbinieki izmanto iespēju saņemt balstvakcīnu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā vēstīts, otrdien valdības sēdē Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāre Indra Dreika paziņoja, ka no šodienas Covid-19 pacientus uzņems slimnīcās Kuldīgā, Cēsīs, Alūksnē, Madonā, Krāslavā un Preiļos.

Lai arī Valsts operatīvā medicīniskā komisija paziņojusi, ka Madonas slimnīcā ar 20.oktobri jāsāk Covid-19 pacientu uzņemšana, nodrošinot 17 gultasvietas, slimnīcas vadība norādīja, ka viņi to nevar izpildīt, vakar vēstīja “ReTV”.

Dreika valdības sēdē informēja, ka patlaban VM organizē sarunas, lai jau tuvākajās dienās Covid-19 pacientus uzņemtu arī Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā, Rīgas 1.slimnīcā, Ogres rajona slimnīcā, Siguldas slimnīcā un Jūrmalas slimnīcā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

19.oktobrī Covid-19 pacientiem bija atvēlētas 1286 gultas. Sliktākā prognoze liecina, ka 1500 gultas Covid-19 pacientiem būs nepieciešamas jau 23.oktobrī, labākā prognoze liecina, ka šīs gultas būs aizpildītas 27.oktobrī.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.