Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes pilsētas sākumskolas ēkā uzlabo ventilācijas sistēmu

Alūksnes pilsētas sākumskolā notiek ventilācijas sistēmas ierīkošana, kā rezultātā uzlabosies izglītības iestādes iekštelpu gaisa kvalitāte, kas ir būtisks faktors skolēnu un pedagogu labsajūtai un arī mācību darba efektivitātei, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darbi notiek projekta “Ventilācijas ierīkošana Alūksnes pilsētas sākumskolā” ietvaros. Ēkā tiks ierīkota centralizēta mehāniskā ventilācija, uzstādot rekuperācijas sistēmu ar mehanizētu gaisa pieplūdi un nosūci. Jaunās ventilācijas sistēmas ierīkošana nav paredzēta skolas sporta zālē, kurā jau iepriekš ir ierīkota lokālā ventilācija.

Laika gaitā ir mainījušās prasības ēku energoefektivitātei, izmantotie būvmateriāli un tehnoloģijas. 1936. gadā celtā skolas ēka ir siltināta, koka logi nomainīti ar stikla pakešu logiem, tādejādi samazinot gaisa caurlaidību. Skolā ir pieaudzis skolēnu skaits, līdz ar to klasēs ir paaugstināta CO2 koncentrācija. Ventilācijas sistēma paredzēta ar automātisku regulāciju pietiekamai svaiga gaisa un skābekļa pieplūdei atkarībā no telpu platības un noslodzes, lai uzlabotu komforta līmeni skolas telpās.

“Sadarbība ar būvuzņēmēju veidojas veiksmīgi – saskaņojam darbu organizāciju ar skolas mācību darba ritmu. Tādēļ intensīvs darbs notika Ziemassvētku brīvlaikā, kad skolā neatradās skolēni un būvnieki varēja strādāt bez ierobežojumiem, tāpat arī pavasara brīvlaikā plānots paveikt darbus, kuru veikšanai būvniekiem nepieciešamas brīvas telpas. Esam arī vienojušies, ka trokšņainākie darbi tiek veikti pēc mācību stundām. Pašlaik būvdarbi tiešā veidā maz skar mācību procesu – būvnieki strādā tikai divās klašu telpās, no kurām vienai mācību procesa norise ir pārcelta uz sporta zāli, otrai – uz skolas bibliotēku. Sporta stundas notiek laukā. Ceram uz raitu darbu gaitu, jo svarīga ir ikviena pilnvērtīga mācību diena, “ saka Alūksnes pilsētas sākumskolas direktore Uva Grencione-Lapseniete.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekts “Ventilācijas ierīkošana Alūksnes pilsētas sākumskolā” tiek īstenots atbilstoši Ministru kabineta 2021. gada 13. aprīļa noteikumiem Nr. 242 “Augstas gatavības pašvaldību investīciju projektu pieteikšanas, izskatīšanas un finansējuma piešķiršanas kārtība”. Projektēšanu, autoruzraudzību un būvdarbus veic SIA “SANART”. Projekta izmaksas ir 221 149 EUR, tajā skaitā valsts budžeta līdzfinansējums 161 500 EUR un 59 649 EUR pašvaldības līdzfinansējums. Projektu plānots īstenot līdz šī gada augustam. Projektu vada Alūksnes novada pašvaldības Centrālās administrācijas projektu vadītāja Una Tetere-Teterovska.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.