Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes novadam īpašumā nodos vairākus vietējos autoceļus

Foto: LVC

Ministru kabinets otrdien, 8. novembrī, atbalstīja Satiksmes ministrijas sagatavotos rīkojuma projektus par vairāku vietējo autoceļu nodošanu pašvaldību īpašumā turpmākai to apsaimniekošanai, pretī saņemot papildus mērķdotāciju 1560 eiro apmērā par katru pārņemto kilometru uz termiņu ne ilgāku par pieciem gadiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes novads pārņems autoceļus V374 Ilzenes pagastā, V385 Veclaicenes un Ziemera pagastā, V393 Annas pagastā unV394 Pededzes pagastā. Visu pārņemamo vietējo ceļu posmu kopgarums – 25,4 kilometri. Savukārt Limbažu novadam nodos vietējo autoceļu V134 Skultes pagastā – pievedceļu Ziediņu stacijai.

“Valsts vietējo autoceļu posmu nodošana pašvaldībām dos ieguldījumu kopējā ceļu kvalitātes uzlabošanā, ņemot vērā, ka novadu vadība ir spējīga pieņemt informētākus lēmumus par savā teritorijā pašvaldības īpašumā esošo autoceļu uzturēšanu un prioritātēm,” pauž satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Sarunās ar pašvaldību intereses pārstāvošām organizācijām un arī pašu novadu administrācijām Satiksmes ministrija plaši apspriedusi iniciatīvu par valsts vietējo ceļu nodošanu pašvaldību īpašumā, par to piešķirot papildu mērķdotācijas finansējumu. Lai šo iniciatīvu īstenotu, pēc ministrijas ierosinājuma Ministru kabinets nolēma pašvaldībām, kas pārņemos savā īpašumā valsts vietējo autoceļu vai tā posmu, atvēlēt mērķdotāciju 1560 eiro apmērā par katru pārņemto kilometru uz termiņu ne ilgāku par pieciem gadiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim pozitīvi lēmumi valsts autoceļu pārņemšanu ir saņemti no 14  pašvaldībām. Vienlaikus vēl vairākās pašvaldībās valsts vietējo autoceļu pārņemšanas iespēja tiek vērtēta.

Valsts vietējo autoceļu nodošana pašvaldību īpašumā ierosināta, ņemot vērā, ka atbilstoši Satiksmes ministrijas veiktajam izvērtējumam liela daļa no valsts vietējo autoceļu pēc administratīvi teritoriālās reformas stāšanās spēkā neatbilst likumā “Par autoceļiem” noteiktajai valsts vietējā autoceļa funkcionālajai definīcijai, jo tie nesavieno novada administratīvos centrus ar  pilsētām, apdzīvotām teritorijām, kurās atrodas pagastu pārvaldes, ciemiem vai citiem valsts autoceļiem vai savā starpā atsevišķu novadu administratīvos centrus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.