Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes novada pašvaldība paredz pusmiljonu dažādām iecerēm

Pusmiljonu jeb 531 154 eiro Alūksnes novada pašvaldība šogad sadalīs dažādu ieceru īstenošanai. Tie galvenokārt ir līdzekļi, kas gūti no nodokļu ieņēmumu pārpildes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par budžeta papildu finansējuma sadali diskutēja janvāra finanšu komitejā. No deputātes Līgas Langrates bija saņemts priekšlikums katru pieprasījumu skatīt atsevišķi, “lai šo summu atbildīgi sadalītu un visas ieceres izdiskutētu publiski”.

Domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis iebilda, uzsverot – ja skatīs katru atsevišķi, tiks tikai līdz pusei un nauda būs beigusies, citiem nepaliks. Komitejā, deputātiem balsojot, tomēr lēma apstiprināt visu sarakstu kopumā un iepriekš paredzētās summas nemainīja. Pēc tam diskusijas starp deputātiem tomēr raisījās par to, kam un kāpēc nauda paredzēta. Piemēram, 50 000 eiro Dienvidu torņa ekspozīcijai, 10 000 eiro takas (ietves) ierīkošanai no Ozolu ielas līdz Ezermalas ielai un citām iecerēm.

531 154 eiro radās no:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

227 035 eiro – Iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumu pārpilde

169 902 eiro – Nekustamā īpašuma nodokļa ieņēmumu pārpilde

72 110 eiro – 2020. gadā neizlietots finansējums ceļa izbūvei uz veselības centru

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

58 870 eiro – Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda dotācijas pārpilde

3237 eiro – Azartspēļu nodokļa ieņēmumu pārpilde

Avots: Alūksnes novada pašvaldības Finanšu nodaļa

Plašāk par to, kā finansējums sadalīts un kādas ir deputātu domas, lasiet “Alūksnes un Malienas Ziņu” 2. februāra numurā vai e-avīzē šeit.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. Noklausījos domes sēdi, nu īstenībā būtu jaunu kaunu atraduši arī kaut kad! Iestādes burtiski terorizē ar to, ka tām jāatrod kāda iekšēja optimizācija, kaut gan paši zin, ka burtiski jau nav vairs ko optimizēt, ja nu vienīgi likt vienam cilvēkam darīt piecu cilvēku darbu par 1 slodzīti. Būsim reāli daudzās pozicījās baltajā namā saņem cilvēki gandrīz 2 reizes lielāku algu, par to pašu darbu ko dara cilvēki iestādēs. Pie tam, reāli bērnudārzām naudas trūkstot, mūsu pašu novada bērniem, tajā pašā laikā lasi šādus rakstus par kaut kādiem 50000 torņa ekspozīcijām un vēl daudzas citas nejēdzības. Reāli karma jūs paņems kaut kad varenie domnieki, un tad cerams tā cirtīs sāpīgi.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.