Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes novadā no 1.marta jauni ūdenssaimniecības tarifi

Foto: pixabay.com

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi jaunus SIA “Rūpe” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus. No 2022.gada 1.marta ūdensapgādes pakalpojumu tarifs Alūksnes novadā būs 1,27 EUR/m3  (bez PVN), bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 2,03 EUR/m3  (bez PVN).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim SIA “Rūpe” piemēroja pirms septiņiem gadiem apstiprinātus tarifus. Attiecīgi salīdzinājumā ar šobrīd spēkā esošajiem tarifiem ūdensapgādes pakalpojumu tarifs pieaugs par 0,20 EUR/m3 , bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – par 0,61 EUR/m3.

“Šo septiņu gadu laikā būtiski mainījušās ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus veidojošās izmaksas – pieaugusi minimālā alga, elektroenerģijas, kurināmā izmaksas, pamatlīdzekļu uzturēšanas izmaksas u. c. izmaksas. Pozitīvi, ka komersants ir veicis ieguldījumus sistēmu sakārtošanā, tādējādi uzlabojot pakalpojumu kvalitāti un pieejamību iedzīvotājiem. Tas, protams, prasa ievērojamus finanšu līdzekļus,” komentējot jaunos tarifus, norāda SPRK Ūdenssaimniecības, depozīta sistēmas un atkritumu departamenta direktore Agnese Kozlovska.

SIA “Rūpe” pēdējo septiņu gadu laikā ir pakāpeniski no pašvaldībām pārņēmusi ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanu pagastos, kā rezultātā to sekmīgi nodrošinot visā Alūksnes novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Jāatzīmē, ka ūdensapgādes pakalpojumus komersants nodrošina 20 apdzīvotās vietās, bet kanalizācijas pakalpojumus – 17 apdzīvotās vietās. Lielākā daļa no šīm teritorijām ir nelieli ciemi, kuri neatrodas līdzās, bet par kuru apsekošanu un uzturēšanu kārtībā jāturpina rūpēties komersantam. Tas prasa būtiskus finanšu līdzekļus, savukārt pakalpojumu apjoms, kas tiek sniegts šajās teritorijās, ir neliels,” stāsta Kozlovska.

Tarifu pieaugumu ietekmē arī uzņēmuma ieguldījumi pamatlīdzekļos. Daļu no finansējuma sedz pats komersants, bet daļu – ar Eiropas Kohēzijas fonda līdzfinansējumu. Piesaistītie fondu finansiālie līdzekļi pēdējos gados galvenokārt izmantoti, ierīkojot jaunas kanalizācijas sūkņu stacijas, ūdensapgādes un kanalizācijas inženiertīklus Alūksnes novadā.

SIA “Rūpe” ūdenssaimniecības tarifu projektu izvērtēšanai iesniedza 2021.gada 10.septembrī. Komersants izvērtēšanas gaitā veica vairākus tarifu projekta izmaksu precizējumus. Rezultātā ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi kopsummā pieauguši par 0,15 EUR/m3, ņemot vērā elektroenerģijas cenas, kā arī degvielas izmaksu pieaugumu tirgū.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SPRK, izvērtējot tarifu projektu un to veidojošo izmaksu pamatojumu, secināja, ka jaunie tarifi ir pamatoti un aprēķināti tādā apmērā, lai segtu SIA “Rūpe” ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksas.

Plašāk ar ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem citās Latvijas pilsētās var iepazīties  SPRK interaktīvajā kartē, kur pieejams arī detalizētāks  SIA “Rūpe”  jauno tarifu izklāsts.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.