Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes novadā maksa par atkritumu apsaimniekošanu palielinās par 35%

Foto: pixabay.com

No šodienas Alūksnes novadā maksa par atkritumu apsaimniekošanu palielinās par 35%, aģentūru LETA informēja Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes novada dome, izskatot SIA “Pilsētvides serviss” sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksas grozījumu priekšlikumu, pieņēma lēmumu noteikt maksu par nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Alūksnes novadā 9,67 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) par vienu kubikmetru (m3). Līdz šim maksa bija 7,17 eiro bez PVN.

Laikā no 2017.gada septembra kopš līguma par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Alūksnes novadā noslēgšanas ar “Pilsētvides servisu” maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu ir mainījusies vairākkārt, taču šīs izmaiņas ir bijušas saistītas vienīgi ar likumā noteikto dabas resursu nodokļa likmes paaugstināšanos un SIA “AP Kaudzītes” sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifa paaugstināšanos. Pārējo izmaksu pieaugums un tā ietekme uz atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma izmaksām četru gadu periodā nav pārskatīts.

Kopējo cenu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu veido vairākas pozīcijas, proti, sadzīves atkritumu savākšanas, pārvadāšanas, pārkraušanas, uzglabāšanas, kā arī dalītās atkritumu savākšanas, šķirošanas un pārkraušanas infrastruktūras objektu uzturēšanas izmaksas, dabas resursu nodoklis par atkritumu apglabāšanu, sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apstiprinātais tarifs par sadzīves atkritumu apglabāšanu atkritumu poligonā “Kaudzītes”, norāda pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz ar pirmās pozīcijas maksas izmaiņām no šodienas mainīsies arī kopējā cena par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Tā būs 21 eiro par vienu m3 bez PVN. Līdz šim tā bija 18,50 eiro par 1m3 bez PVN.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.