Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes Izglītības un sporta centra būvniecībai no valsts budžeta divos gados piešķirti 3 miljoni eiro

Alūksnes Izglītības un sporta centra būvniecībai no valsts budžeta divos gados piešķirti 3 miljoni eiro, aģentūru LETA informēja Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir apstiprinājusi Alūksnes novada pašvaldības iesniegto Izglītības un sporta centra izveides projektu un valdība šim mērķim piešķīrusi valsts budžeta finansējumu.

Kā skaidroja Aploka, kopējais valsts budžeta finansējums projektam būs 3 000 000 eiro, tajā skaitā šogad paredzētais finansējuma apjoms ir 50% no kopējās paredzētās summas jeb 1 500 000 eiro, un nākamgad – 1 500 000 eiro.

Finansējums piešķirts ar Ministru Kabineta rīkojumu par atbalstītajiem augstas gatavības pašvaldību investīciju projektiem valsts budžeta finansējuma piešķiršanai, kas saistīti ar Covid-19 krīzes pārvarēšanu un ekonomikas atlabšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VARAM iesniegtā investīciju projekta kopējā summa ir 3 529 412 eiro, no kā maksimālais iespējamais valsts budžeta līdzfinansējums ir 3 000 000 eiro un pašvaldības līdzfinansējums nodrošināms 15% apmērā jeb 529 412 eiro, sacīja pašvaldības pārstāve.

Lai pilnībā finansētu centra izveidi, pašvaldība šī gada 6.maijā iesniedza projekta pieteikumu arī Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) un 27.maijā saņēma pozitīvu atbildi. IZM apstiprinātais projekts nodrošina pašvaldībai iespēju saņemt Valsts kases aizņēmumu Izglītības un sporta centra būvniecības procesa pilnīgai pabeigšanai.

LETA jau vēstīja, ka lēmumu par iepirkuma veikšanu Izglītības un sporta centra projektēšanai un būvniecībai Jāņkalna ielā 17A, Alūksnē, pieņēma Alūksnes novada domes 2018.gada janvāra sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības deputāti uzsvēra, ka Izglītības un sporta centrs ir viens no ilgāk gaidītajiem un nepieciešamākajiem objektiem Alūksnes novadā. Primāri tas ir nepieciešams Alūksnes pilsētas izglītības iestādēm, īpaši Alūksnes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skolas darbības nodrošināšanai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.