Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes ezerā pēta lielo zivju migrāciju un izdzīvošanu pēc atlaišanas

Foto: Aģentūras “Alja” Facebook.com

Valsts zinātniskais institūts BIOR sadarbībā ar biedrību “Sporta makšķerēšanai” un Alūksnes novada pašvaldības aģentūru “Alja” uzsākuši pētījumu par lielo zivju migrāciju un to izdzīvošanu pēc atlaišanas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes ezerā, Pierīgas un Rīgas ūdenstilpēs makšķernieku noķertās līdakas un zandarti, kuru garums ir sasniedzis vismaz 90 cm tiks iezīmētas ar speciālu marķieri un atlaistas.
Aģentūras “Alja” direktors Māris Lietuvietis norāda: “Tagad arī izvēlēts arī Alūksnes ezers, par cik tajā ir daudz lielo zivju. Esam izdalījuši makšķerniekiem aprīkojumu, kas ir pistoles ar adatu. Zīmītes tiek piestiprinātas pie aizmugurējās peldspuras zandartiem vai līdakām.”
Vaicāts, kādēļ šāda sistēma ir nepieciešama, M. Lietuvietis saka: “Makšķerniekiem visu laiku ir nemiers, ka lielās līdakas atlaiž , tās neizdzīvo. Mēs šādā veidā arī vēlētos, daļēji, pierādīt, ka tā īsti nav. Tomēr atlaistai līdakai ir vairāk iespēju izdzīvot, nekā nosistai un aiznestai mājās. Tāpat šī sistēma ļaus saprast zivju augšanas tempus. Mēs varēsim iegūt datus. Nomarķējot līdaku, makšķernieks aizpilda kartīti ko nodod BIOR. Zivs ar savu unikālo numuru ir nofiksēta. Nākošais, kurš viņu noķers jau ziņos, cik ir pagājis laiks un, cik zivs ir paaugusies,” skaidro Lietuvietis.

Makšķernieki un zvejnieki, kuri noķers šīs iezīmētās zivis, aicināti noteikt tās sugu, norakstīt zīmītes numuru, noteikt garumu un aptuveno svaru (ja iespējams), noķeršanas vietu un iegūto informāciju nosūtīt uz BIOR: e-pasts: petijums@bior.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.