Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnē zemledus makšķerēšanas sezona atklāta

Ledus biezums Alūksnes ezerā vietām jau sasniedzis 15 – 20 centimetrus, tādēļ sākusies zemledus makšķerēšanas sezona. Alūksnes ezera zivju krājumus novērtē gan viesi, gan vietējie makšķernieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piektdien, 10. decembrī, Alūksnes novada pašvaldības aģentūras “ALJA” birojā pusstundas laikā iegriezās divi makšķernieki, kuri iegādājās pat vairākas zemūdens medību kartes un interesējās par labākajām un drošākajām zemledus makšķerēšanas vietām uz Alūksnes ezera. Aģentūras direktors Māris Lietuvietis atzina – jā, sezona ir sākusies, tomēr aicina makšķerniekus būt piesardzīgiem. “Iekšezerā pašlaik ir piecus līdz sešus centimetri biezs ledus, bet lielajā ezerā -15 līdz 20 centimetrus biezs. Ar to jārēķinās, ka ledus biezums uz Alūksnes ezera un pārējiem novada ezeriem par spīti aukstajam laikam nav izveidojies vienmērīgs. Jāuzmanās ir vietās, kur uz ledus ir biezāka sniega kārta, tādās vietās ledus ir plānāks nekā citur,” stāsta M. Lietuvietis.

Taču tas makšķerniekus neatturot. “No Rīgas jau bija atbraukušas vairākas zemledus makšķerēšanas entuziastu komandas, kas startē čempionātā, un tie ir ļoti azartiski makšķernieki. Uz ledus iet arī vietējie, bet ļoti piesardzīgi. Kad izrakstām licences, katram stāstām, ka ledus nav pilnībā drošs, bet, ja cilvēks ļoti grib un ir izvērtējis riskus, tad iesakām vietas, kur var iet un kur labāk neiet,” stāsta M. Lietuvietis.

Esot zināmi arī ekstrēmāki gadījumi, taču viss beidzies laimīgi. “Aizvadītajās brīvdienās jau notika trīs ielūšanas gadījumi. Viens makšķernieks ledū ielūza pie “Jaunsētām”, viens pie “Līkā bērza”, viens uz velosipēda – tepat pretī “Alja” birojam. VUGD netika saukts, pašu spēkiem tika galā, jo visiem, kuri dodas uz ledus, ir spectērpi – peldošie kombinezoni. Skan sirreāli, bet azartiskākie makšķernieki, dodoties šajā laikā uz ezera, rēķinās, ka var iekrist, tāpēc sagatavo visus vajadzīgos speclīdzekļus,” stāsta aģentūras direktors.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aģentūras inspektori katru dienu apbraukā Alūksnes novada ezerus, pārbauda makšķernieku licences, kā arī vērtē ledus stāvokli un par to regulāri informē aģentūras mājas lapā “Aluksnesezers.lv”. Makšķernieki pirms došanās uz ledus aicināti ar šo informāciju iepazīties. “Var arī piezvanīt uz aģentūru un uzzināt aktuālo situāciju,” stāsta M. Lietuvietis.

“Alja” iesaka būt piesardzīgiem un neaizmirst par drošību – pārbaudīt ledu ar ledus cirtni (vergu), ņemt līdzi ledus dzelkšņus un nedoties uz ledus vieniem. Tāpat svarīgi pārrunāt ar bērniem tēmu par bīstamību šobrīd kāpt uz ledus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.