Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnē pieejama sociālā rehabilitācija bērniem

Foto: Unsplash/ attēlam ilustratīva nozīme

No 14. oktobra Alūksnes novada bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, un pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem ir pieejami sabiedriskā labuma organizācijas Brīnummāja sociālās rehabilitācijas izbraukuma pakalpojumi. Jaunajās Sociālo pakalpojumu centra telpās, Uzvaras ielā 1, Alūksnē klientiem būs pieejamas logopēdijas nodarbības, kanis terapija, Tomatis metode un drīzumā arī Montessori nodarbības. Pakalpojums tiks nodrošināts sadarbībā ar Alūksnes novada Sociālo lietu pārvaldi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes un tuvējās apkārtnes ģimenēm Brīnummājas speciālisti jau ir pazīstami jau vairāk nekā divus gadus. Sniegti 1258 pakalpojumi, strādājot ar vairāk nekā 30 ģimenēm. Visbiežāk Brīnummājas profesionāļu komanda strādā ar tādām bērnu attīstības grūtībām kā valodas attīstības traucējumi, komunikācijas grūtības,  koncentrēšanās un uzmanības noturības grūtības, mācīšanās traucējumi, pazemināta sevis apzināšanās spēja un emocionālas grūtības.

Bezmaksas rehabilitācija ģimenēm no bijušo Alūksnes, Apes, Gulbenes, Smiltenes un Balvu novadiem iespējama, pateicoties gan Brīnummājas piesaistītajam finansējumam sociālo projektu ietvaros, gan sniedzot pakalpojumus novadu Sociālajiem dienestiem Deinstitucionalizācijas projektu ietvaros.

Izbraukuma pakalpojumi, kad speciālisti dodas tuvāk pie klienta, ir jauna iespēja Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu jomā, ko sabiedriskā labuma organizācija Brīnummāja īsteno ar trešo pašvaldību. Latvijas attālākajos reģionos tā ir iespēja piesaistīt augsti kvalificētus speciālistus un nodrošināt terapijas, ietaupot ģimenēm gan spēku, gan laiku un finanses, nemērojot ceļu uz lielākajām pilsētām vai Rīgu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.