Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnē notiks Zemessardzes 31. kājnieku bataljona komandiera maiņas ceremonija

Attēlam ir ilustratīva nozīme. ©F64

Piektdien, 2. jūlijā, Alūksnē notiks Zemessardzes 31. kājnieku bataljona komandiera svinīgā maiņas ceremonija, kuras laikā bataljona komandiera amatā stāsies pulkvežleitnants Jānis Freimanis, nomainot līdzšinējo bataljona komandieri pulkvežleitnantu Jāni Riteni, “Alūksniešiem.lv” pavēstīja vēsta Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes informācijas daļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēstīts, ka svinīgā ceremonija notiks laukumā pie Alūksnes novada pašvaldības administratīvās ēkas, to apmeklēs Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis un bataljona sadarbības partneri.

Pulkvežleitnants Jānis Freimanis dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos uzsāka 1995. gadā. Līdz šim J.Freimanis ir dienējis Zemessardzes 24. un 31. bataljonā, Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolā, Apvienotajā štābā. Militāro izglītību ieguvis Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā un Baltijas Aizsardzības koledžā. Starptautisko pieredzi guvis, pildot dienesta pienākumus NATO operācijā Afganistānā un NATO štābā Nīderlandē.

Par teicamu dienestu pulkvežleitnants J.Freimanis saņēmis Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku komandiera apbalvojumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Jānis Ritenis/ foto: zs.mil.lv

Līdzšinējais bataljona komandieris pulkvežleitnants Jānis Ritenis 31. kājnieku bataljona komandiera amatu pildīja no 2017. gada 3. marta. Būdams 31. kājnieku bataljona komandieris, pulkvežleitnants J.Ritenis ir sniedzis nozīmīgu ieguldījumu bataljona spēju pilnveidošanā, tā sekmējot Nacionālo bruņoto spēku spēju attīstību, par ko saņēmis vairākus Aizsardzības ministrijas, Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes apbalvojumus. Pēc J.Riteņa iniciatīvas tika izveidoti 31. bataljona simboli – emblēma, krūšu zīme un karogs.

Pulkvežleitnants J.Ritenis dienestu turpinās Nacionālo bruņoto spēku štāba Operatīvās plānošanas departamentā.

Zemessardzes 31. kājnieku bataljons ir dibināts 1991. gada decembrī Balvos. 2003. gadā tas tika apvienots ar Alūksnes 24. kājnieku bataljonu. 2005. gada janvārī bataljonam tika pievienota Aizsardzības pret masveida iznīcināšanas ieročiem rota, bataljons tika reorganizēts un pārsaukts par Zemessardzes 31. Aizsardzības pret masveida iznīcināšanas ieročiem bataljonu. 2009. gada decembrī bataljona štābs no Balviem tika pārvietots uz Alūksni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopš 2018. gada janvāra bataljona atbildības teritorijā ietilpst Alūksnes, Balvu, Apes, Viļakas, Rugāju un Baltinavas novadi. Bataljona devīze ir “Savai tautai, tēvzemei un brīvībai”.

Zemessardze informē, ka svinīgā ceremonija nebūs publisks pasākums un norisināsies, ņemot vērā valstī noteiktās Covid-19 izplatības ierobežošanas prasības.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.