Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnē no novembra siltumenerģijas tarifs samazināsies par 12,3%

Alūksnē no 1.novembra siltumenerģijas tarifs samazināsies par 12,3% un būs 71,5 eiro par megavatstundu (MWh) bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) publiskotā informācija oficiālajā izdevumā “Latvijas vēstnesis”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbilstoši SPRK lēmumam no 2023.gada 1.novembra SIA “Alūksnes enerģija” siltumenerģijas ražošanas tarifs samazināsies par 19,3% un būs 48,88  eiro par MWh, kamēr siltumenerģijas pārvades un sadales tarifs pieaugs par 8,4% un būs 21,82  eiro par MWh, bet siltumenerģijas tirdzniecības tarifs samazināsies par 7% un būs 0,8 eiro par MWh.

Tādējādi “Alūksnes enerģijas” siltumenerģijas gala tarifs no novembra samazināsies no 81,54 eiro par MWh līdz 71,5 eiro par MWh bez PVN.

Vienlaikus SPRK ir piešķīrusi “Alūksnes enerģijai” atļauju pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus kurināmā un iepirktās siltumenerģijas cenu izmaiņu gadījumā un gadījumā, ja iepriekšējā finanšu gadā komersantam ir izveidojušās neparedzētās izmaksas vai ieņēmumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tādējādi “Alūksnes enerģijai” noteikts pienākums turpmāk pašai savlaicīgi noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus gadījumā, ja kurināmā vai iepirktās siltumenerģijas cenas būs zemākas nekā atbilstošās cenas piemērotajā siltumenerģijas gala tarifā un ja kurināmā vai iepirktās siltumenerģijas cenu izmaiņas ietekmēs siltumenerģijas apgādes pakalpojumu izmaksu samazinājumu, kas rada vismaz 0,5 eiro ietekmi uz gala tarifu.

Tāpat “Alūksnes enerģijai” ir noteikts pienākums pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus gadījumā, ja iepriekšējā finanšu gadā radušies neparedzētie ieņēmumi, pieskaitot siltumenerģijas apgādes pakalpojumu gala tarifam neparedzēto ieņēmumu komponenti.

Ja mainīsies tarifus ietekmējošie faktori vai “Alūksnes enerģija” neievēros normatīvus vai regulatora lēmumus, SPRK varēs ierosināt tarifu pārskatīšanu vai atcelt šo lēmumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kompānija “Alūksnes enerģija” reģistrēta 1996.gadā, un tās pamatkapitāls ir 3 458 219 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Kompānijas vienīgā īpašniece ir Alūksnes novada pašvaldība. 2022.gadā “Alūksnes enerģijas” apgrozījums bija 1,711 miljoni eiro, bet peļņa – 27 845 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.