Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnē izlaidums 26 jaunajiem karavīriem 

Šodien Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolā, Alūksnē, notika profesionālā dienesta karavīru militārās pamatapmācības kursa izlaidums. Karavīri apmācību Kājnieku skolā uzsāka šā gada janvārī un pēc trīs mēnešu ilgas apmācības ir sagatavoti, lai dotos uz savām turpmākajām dienesta vietām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iegūtas pamatiemaņas

Izlaiduma dienā karavīri saņēma apliecību par sekmīgu kursa apgūšanu. “Kursa laikā apmācāmie apguva pamatiemaņas darbībai ar ieročiem, kā arī pamatzināšanas taktikā, sakaru nodrošinājumā, darbā ar karti un kompasu, pirmās palīdzības sniegšanā, lauka kaujas iemaņās un citos militārās jomas mācību priekšmetos. Apmācība notiek gan teorētiski – mācību klasēs, gan praktiski – apvidū un lauka apstākļos,” informē NBS Kājnieku skolas

sabiedrisko attiecību speciāliste seržante Jolanta Žuržiu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aicina pieteikties dienestam

Nacionālie bruņotie spēki aicina pieteikties profesionālajam dienestam ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs dzīvojošos Latvijas pilsoņus. Atgriezties aktīvajā dienestā tiek aicināti arī karavīri, kuri savulaik atvaļinājušies rezervē, bet dienesta pakāpei noteiktais maksimālais vecums vēl ļauj slēgt profesionālā dienesta līgumu. 

Stabilitāte un sociālās garantijas

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izvēloties profesionālo dienestu, karavīri iegūst stabilitāti, konkurētspējīgu un motivējošu atalgojumu, kā arī plašas sociālās garantijas, tajā skaitā valsts apmaksātu veselības aprūpi un garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma. Profesionālais dienests nodrošina arī karjeras izaugsmi, bezmaksas apmācību dažādās specialitātēs, svešvalodu apguvi un kvalifikācijas celšanu citās dienestam nepieciešamās jomās. Karavīriem ir iespēja strādāt saliedētā komandā, iegūstot pieredzi dažādās militārajās mācībās Latvijā un ārvalstīs, kā arī pieteikties dalībai starptautiskajās operācijās. 

Ar pamatprasībām, pieteikšanās kārtību un atlasi profesionālajā dienestā un studijām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā var iepazīties Nacionālo bruņoto spēku tīmekļvietnes www.mil.lv sadaļā “Kļūsti karavīrs!”. Savukārt ar Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas piedāvātajām studiju un apmācības programmām var iepazīties tīmekļvietnes www.naa.mil.lv sadaļā “Studijas”. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.