Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnē cels moduļu mājas par 400 000 eiro

Pirms pieciem gadiem Alūksnes novada pašvaldība noslēdza sadarbības līgumu ar Vidzemes plānošanas reģionu par projekta “Vidzeme iekļauj” īstenošanu, kas paredz novadā izveidot jaunus sociālos pakalpojumus, tostarp grupu dzīvokļus. Jaunizveidotā pakalpojuma mērķis ir sniegt iespējas personām ar garīga rakstura traucējumiem dzīvot pēc iespējas pietuvinātā ģimeniskā vidē, īstenojot savas pamattiesības uz neatkarīgu dzīvi un aktīvi līdzdarboties visos sabiedrībā notiekošajos procesos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2019. gada 27. jūnijā Alūksnes novada dome nolēmusi, ka grupu dzīvokļiem pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem par piemērotu vietu izvēlēts pašvaldības īpašums Kārklu ielā 5, Alūksnē. Pirms lēmuma pieņemšanas izvērtētas arī citas alternatīvas vietas, taču šī teritorija izvēlēta vairāku kritēriju atbilstības dēļ: atrašanās tuvu pilsētas centram un jaunajam sociālo pakalpojumu centram Uzvaras ielā 1, plašas iespējas pieslēgt visus inženiertīklus, kā arī ļoti laba sabiedriskā transporta pieejamība. Pakalpojuma nodrošināšanai paredzēts izvietot moduļu mājas. Šīs mājas tiek ražotas rūpnīcā un sastāv no moduļiem – atkārtojamām sekcijām.

Plānots, ka moduļu māju būvniecība sāksies šogad. Alūksnē dažādu sociālo grupu kopdzīvojamās mājas projektēšanu, autoruzraudzību un būvdarbus par 400 000 eiro veiks SIA “Sanart”, liecina rezultātu paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā. Ēku būvēs, īstenojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda projektu “Infrastruktūras risinājumi deinstitucionalizācijas īstenošanai Alūksnes novadā”.

“Sanart” pašvaldības izsludinātajā iepirkumā bija vienīgais pretendents. Kā liecina “Firmas.lv” informācija, SIA “Sanart” apgrozījums 2019.gadā bija 11 279 568 eiro, peļņa – 244 670 eiro. Finanšu rādītāji par 2020.gadu vēl nav pieejami.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.