Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnē būs bezmaksas sabiedriskā tualete

23. septembra Alūksnes novada domes sēdē apstiprināja lēmumu par bezmaksas tualetes izveidošanu Alūksnes pilsētas centrā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lētāk, ja bezmaksas

Apstiprinot maksas pakalpojumu cenrādi pašvaldības aģentūrai “Spodra”, nolēma, ka publiskā tualete, kas atrodas pilsētas centrā pie autoostas, būs pieejama bez maksas.
Alūksnes novada pašvaldības Īpašumu nodaļas vadītājs Ingus Berkulis skaidro: “Izvērtējot ieņēmumus un izdevumus laikā, kad ēkā strādāja divi darbinieki, izdevumu bija vairāk nekā plānotās bezmaksas tualetes uzturēšanai. Aprēķinājām, ka šajā gadījumā mums būs mazāki izdevumi nekā gadījumā ar ieņēmumiem un divu darbinieku algošanu. Plānots, ka būs viens darbinieks, kurš kops šo tualeti noteiktos laikos.”
Pagaidām iecerēts, ka ziemas sezonā tualetei būs pašreizējais darba laiks, bet pieļaujams, ka nākotnē, vasaras sezonā, šīs labierīcības būs varētu būt atvērtas visu diennakti tāpat kā tualete Pilssalā. s“Viss ir atkarīgs no tā, kā cilvēki šo tualeti izmantos. Ja neradīsies nekārtības un problēmas, plānojam, ka tualete varētu strādāt arī visu diennakti,” uzsver I. Berkulis.

Būs videonovērošana

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 1. novembra sabiedriskā tualete pie autoostas bez maksas būs atvērta visas dienas no pulksten 8.00 līdz 19.00. PA “Spodra” direktors Jānis Pūpols skaidro: “Pagaidām grūti prognozēt – skatīsimies, mācīsimies, kā uzturēt tualeti šādā, bezmaksas variantā. Būs darbinieks, kurš telpas sakops, savukārt otra darba vieta tiek uzteikta, tāds ir domes lēmums.”
Pie tualetes ārdurvīm plānots uzstādīt arī video novērošanas kameru, lai konstatētu vai novērstu iespējamās nekārtības un likumpārkāpumus. “Jācer, ka cilvēki uzvedīsies pieklājīgi un, ja apmeklētāju plūsma būs lielāka, tad, iespējams, cits citu pieskatīs. Tualetes diemžēl nav jaunas, tās ir nolietojušās. Paredzam, ka var rasties tehniskas problēmas, piemēram, krāna tecēšana vai tualetes poda aizdambēšanās. Tādēļ būs arī informatīvais tālrunis, kur vērsties, ja radīsies kādas tehniskas problēmas. Jebkurā gadījumā – tagad varēsim vērtēt mūsu sabiedrību pēc tās uzvedības kultūras sabiedriskajā tualetē.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.