Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aizvadītajā gadā veiktas būtiskas investīcijas armijas objektu attīstībā un jauna ekipējuma iegādē

Aizvadītā gada laikā aizsardzības nozare veikusi būtiskas investīcijas Nacionālo bruņoto spēku militāro objektu attīstībā, kā arī nodrošinājusi jaunu ekipējumu vienību kaujas spēju stiprināšanai, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pārdomāta finansējuma atvēlēšana bruņoto spēku infrastruktūras attīstībai un bruņojuma paplašināšanai vistiešākajā mērā ir ieguldījums visu Latvijas iedzīvotāju aizsardzībā. Arī nākamajā gadā turpināsim daudzpusīgu Latvijas armijas attīstību, lai stiprinātu kaujas spējas uz sauszemes, gaisā un jūrā,” norāda aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Vērienīgas pārmaiņas šogad notikušas Gaisa spēku Aviācijas bāzē Lielvārdē, kur par 3 460 538 eiro uzcelta remontdarbnīca, bet par 2 889 017 eiro – pretgaisa aizsardzības apmācību ēka.

Alūksnes militārajā bāzē šogad tika pabeigta jaunā Kājnieku skolas Sporta kompleksa būvniecība, kuras izmaksas sastādīja 2 998 584 eiro. Savukārt Rīgā, Krustabaznīcas ielā par 3 121 471 eiro uzcelta karavīru un zemessargu individuālā ekipējuma noliktava.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemessardzē tika turpināts īstenot vieglo kājnieku spējas projektu, kurā apakšvienības un atbalsta vienības tika apgādātas ar materiāltehniskajiem līdzekļiem, kas būtiski ceļ vienību kaujas spējas. To starpā tika nodrošināti ložmetēji, zemstobra granatšāvēji, snaiperšanutenes, atbalsta ieroču termālā tēmēkļu sistēmas un nakts redzamības ierīces.

Būtiski stiprinātas Nacionālo bruņoto spēku kaujas inženieru spējas. Par 2 422 934 eiro ir iegādāts ekipējums nesprāgušās munīcijas un improvizēto spridzināšanas ierīču neitralizēšanai. Par 1 287 884 eiro iegādāti kaujas inženieriem nepieciešamie sakaru līdzekļi, savukārt par 442 134 eiro – paaugstinātas caurgājamības transportlīdzekļi.

Tāpat par aptuveni 195 000 eiro tika iegādāti tehniskie līdzekļi karavīru un zemessargu apmācībai pretborta aizsardzības mīnu pielietošanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šovasar Ādažu bāzē Pabriks un Somijas aizsardzības ministrs Anti Kaikonens parakstīja vispārīgo vienošanos par 6×6 bruņumašīnu iegādi no uzņēmuma “Patria”, kurā iekļauts Latvijas pasūtījums vairāk nekā 200 jauno bruņumašīnu piegādei līdz 2029.gadam. Latvijas pasūtījuma līgumcena ir aptuveni 200 miljoni eiro. Nacionālo bruņoto spēku rīcībā tika nodotas novembrī.

Tāpat šajā gadā iegādātas 18 pašgājējhaubices, kā arī ieguldīti līdzekļi haubiču torņa atjaunināšanā, uzturēšanā un personāla apmācībā.

Šogad arī par 10,5 miljoniem eiro tika noslēgts līgums par “Imantas” klases kuģu elektroapgādes atjaunošanu laikā no 2021. līdz 2024.gadam, kā arī norit darbs, lai nākamā gada nogalē Gaisa spēku rīcībā nonāktu divi no kopskaitā četriem pasūtītajiem “Black Hawk” helikopteriem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.