Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aicina ziedot piemiņas zīmei – vides objektam

Bejas pamatskola ir starp četrām novada izglītības iestādēm, kur jaunajā mācību gadā skolas zvans vairs neskanēs. Pateicībā par gaismu, sirds siltumu un dzīves pieredzi, kas gūta, kāpjot pašiem un pavadot citus zinību kalnā, iecerēts pie skolas ēkas izvietot vides objektu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bejas pamatskolas skolotāja un skolas absolvente Jolanta Baldiņa stāsta, ka ideja par piemiņas zīmes izveidi radās jau pagājušajā gadā. “Skolas 155. jubilejas svinībās absolventi, skolotāji un darbinieki bija vienisprātis – mūsu skolai jāizveido vieta, kur uzkavēties atmiņās un pateikties par visu to siltumu, zināšanām, prasmēm, dvēseles gaismu, ko guvām, šeit skolojoties, augot un strādājot. Gads aizritējis vēja spārniem, un ir pēdējais laiks ieceri īstenot. Piemiņas zīmi vēlamies atklāt augusta beigās,” stāsta J. Baldiņa.

Logs uz gaismu

Ideju, kāda piemiņas zīme varētu izskatīties, deva bijušais vizuālās mākslas skolotājs mākslinieks Gintars Čerbikovs un Lilija Kukle. “Logs uz gaismu, zvans – sākums un noslēgums. Esam ļoti pateicīgi tēlniekam Ronaldam Jaunzemam par atbalstu un uzņēmību mākslas darbu izgatavot ļoti īsā laikā. Sākumā viņš varēja apsolīt darbu paveikt vien nākamgad, bet, saprotot objekta nozīmīgumu, tas taps vēl šogad. Arī viņš sajuta vietas īpašo auru un skolas nozīmi. Darbi virzās uz priekšu, un šonedēļ mākslinieks atrada piemērotu akmeni projektam. Tas būs 100 centimetrus augsts, 30 centimetrus biezs, plakans, ar ļoti labu struktūru. Burti būs salasāmi ļoti labi,” stāsta J. Baldiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


Lai ideju varētu realizēt, nepieciešams sabiedrības atbalsts. “Ceram uz ziedotāju atsaucību un ticam, ka pavisam drīz nepieciešamā summa tiks savākta. Katru gadu skolu absolvēja vidēji desmit bērni, agrākajos gados pat vairāk. Ja katrs noziedos piecus, desmit eiro, tad mērķi sasniegsim. Ja iesaistīsimies visi un dosim lielāku vai mazāku artavu, kopā varam izdarīt daudz. Pirmos ziedojumus jau esam saņēmuši, interese un atsaucība idejai ir liela. Paldies ikvienam, kurš atsaucies,” teic J. Baldiņa un atklāj, ka šobrīd saziedoti 331 eiro. “Ar to gan ir krietni par maz. Izmaksas ir daudz lielākas. Šobrīd zinām vien aptuveno summu,” saka J. Baldiņa.

Ēka ar vēsturi

J.Baldiņa saka,  ka kopā ar Alūksnes novada pašvaldību tiek meklēts labākais risinājums vides objekta izvietojumam, kā arī tiek domāts par tā nākotni,  ja mainīsies vietas īpašnieki. “Katram vides objektam, šajā gadījumā piemiņas zīmei, ir vēstījums un stāsts. Arī skolas ēkai ir sava vēsture. Laiki mainās, bet vairāk nekā simt gadu stāsts paliks nemainīgs. Stāstu nevar izdzēst vai padarīt par nebijušu, tas paliks, tāpat kā cilvēku atmiņas par šo vietu. Nevēlamies, lai piemiņas zīme asociētos ar sērām vai skumjām. Jā, skola ir slēgta, bet ar piemiņas zīmi gribam pateikties vietai, cilvēkiem, kuri tur strādājuši un mācījušies. Vēlamies izcelt izglītības iestādes nozīmi kopienas dzīvē daudzo gadu garumā kā mācību vietai, kā kultūras nesējai, kā cilvēkus vienojošam simbolam. Skola ir bijusi mūsu spēks, enerģija un gaisma!” saka J. Baldiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

ZIEDO! 

Ziedot var Alūksnes un Apes novada fonda birojā Alūksnē, Dārza ielā 8a, vai ieskaitot naudu  nodibinājuma “Alūksnes un Apes novada fonds” (reģ.nr.40008090271) kontā LV96UNLA0050019750651, ar mērķi “Piemiņas zīmei Bejas pamatskolai”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.