Reklāma

Aicina veidot kompostu no vecajām koku lapām

ta

Līdztekus priekam par zelta rudeni ir aktuāls arī jautājums, kur likt sagrābtās rudens lapas. Saskaņā ar atkritumu apsaimniekošanas likumu un Alūksnes novada pašvaldības saistošajiem noteikumiem bioloģiski noārdāmos atkritumus fiziskas personas var kompostēt savas mājsaimniecības teritorijā, nodrošinot, ka netiek radīts kaitējums videi, apdraudējums cilvēku dzīvībai un veselībai vai citu personu mantai, vēstīts “Alūksnes novads” Facebook.com platformā.

“Alūksnes novadā pašlaik netiek organizēta centralizēta vai daļēji centralizēta lapu savākšana, tomēr pēc tam, kad būs saņemta atļauja no Valsts vides dienesta, plānots reizi sezonā organizēt “Spodrības nedēļu”, kuras ietvaros iedzīvotāju savāktās lapas tiks aizvestas uz kompostēšanas laukumu,” informējis pašvaldības aģentūras “Spodra” direktors Jānis Pūpols.

Pašvaldība atgādina, ka videi visdraudzīgākais un vienlaikus ekonomiski visizdevīgākais risinājums tomēr ir dārzā radušos bioloģiski noārdāmos atkritumus kompostēt, taisīt mulču vai sasegt salīgākos augus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.