Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aicina uz Alūksnes pilsētas sākumskolas 30 gadu jubilejas koncertu

“Ja arī tavas dzīves raksta pavedieni kādu īsāku vai garāku brīdi bijuši cieši savijušies ar Alūksnes pilsētas sākumskolu, atnāc 31. martā atnāc uz skolas 30 gadu jubilejas koncertu!” – aicina Alūksnes pilsētas sākumskola, kura daudziem bijusi viņu pirmā mācību iestāde. Gaidīti skolas absolventi, bijušie un esošie darbinieki, kā arī skolas audzēkņi un viņu ģimenes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kamēr Alūksnē ziema un pavasaris mērojas spēkiem, sākumskolā valda rosīga gaisotne. Līdzās mācību un interešu darbam, olimpiādēm un konkursiem, gatavojamies Alūksnes pilsētas sākumskolas 30. dzimšanas dienas svinībām, kuru kulminācija būs jubilejas pasākums “Skola. Dzīve. Savijums.” 31. martā pulksten 19.00 Alūksnes Kultūras centrā. Uz satikšanos aicinām visus skolas absolventus, bijušos darbiniekus un tos, kuri jūtas piederīgi mūsu skolai. Tik daudz piedzīvots 30 gados! Tik ļoti piesātināta ir šodiena! Tik mīļa ir mūsu sākumskola! Gaidīsim!” saka Alūksnes pilsētas sākumskolas direktore Uva Grencione – Lapsneniete (kopš 2012. gada), kura ir arī šīs izglītības iestādes 1993. gada pirmklasniece.

31. marta laikrakstā atvērumu veltīsim skolas jubilejai.

UZZIŅAI

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lielā Ezera iela 26. Alūksnes pilsētas sākumskola

1934. gada 12. septembrī Ministru kabineta sēdē tika apstiprināts Alūksnes pilsētas Glika pamatskolas projekts, bet ēkas pamatakmens ielikts 1937. gadā. Laikraksts “Brīvā Zeme” par celtniecības gaitu vēsta: “Alūksnē likts pamatakmens Glika pamatskolas jaunajam namam. Projektu jaunceltnei izstrādājusi arhitekte E. Meldere. Nams izmaksās ap 200 000 Ls. Alūksnes pilsētas Glika 6. kl. pamatskola patlaban novietota 2 vecās un nepiemērotās ēkās.” Skolas pamatakmens ielikšanas pasākumā uzrunu teica pilsētas galva K. Magaziņš, tam sekoja dokumenta parakstīšana un iemūrēšana ēkas pamatos. Turpinājumā svētrunu teica mācītājs G. Kņezs-Kņezinskis un dziedāja pamatskolas audzēkņu koris. Savukārt jau 1938. gada 22. septembrī laikraksta “Malienas Ziņas” lappusēs var lasīt par skolas atklāšanas pasākumu: “Atklāts jaunais Glika pamatskolas nams. Svētdien bija liela svētku diena. Vispirms jau to liecināja karogiem greznotie nami. Ilgāku laiku pirms ministra ierašanās pie staltās jaunās skolas ēkas pulcējās daudzi alūksnieši.”

Mainoties vācu un padomju varām, skola piedzīvoja pārkārtojumus, vairākkārt mainījās arī tās nosaukums. Kopš 1993. gada 1. janvāra izglītības iestādes nosaukums ir Alūksnes pilsētas sākumskola. Ar toreizējā izglītības un zinātnes ministra Andra Piebalga pavēli tika noteikts: “Ar 1993. gada 1. janvāri reorganizēt Ernsta Glika Alūksnes 1. vidusskolu, izveidojot Alūksnes pilsētas sākumskolu un Ernsta Glika Alūksnes 1. vidusskolu.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Avots: laikraksta rubrika “Agrāk un Tagad

Foto: laikraksta arhīvs, Māris Šļivka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.