Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aicina pieteikties rezervistu mācībām

Nacionālie bruņotie spēki aicina Latvijas iedzīvotājus pieteikties trīs nedēļu ilgajam rezervistu militārās pamatapmācības kursam, kurā par katru aizvadīto dienu maksās teju 42 eiro. Kurss notiks Alūksnē un kursa laikā tiks plānota brīva viena nedēļas nogale.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rezervistu militārās pamatapmācības kurss 2025. gadā ziemas periodā tiks organizēts no 8. februāra līdz 1. martam. Kursam var pieteikties līdz šā gada 29. novembrim vienotajā rekrutēšanas platformā “klustikaravirs.lv”, tiešsaistē aizpildot pieteikuma anketu.

Rezervistu militāro pamatzināšanu un iemaņu pamatkursā rezervists iegūst militārās pamatiemaņas individuālās apmācības līmenī, apgūstot tādus priekšmetus kā ieroču apmācība, kaujas šaušana, sakaru apmācība, normatīvie akti, lauka kaujas iemaņas, topogrāfija, orientēšanās un medicīna. Savukārt kolektīvās apmācības līmenī –
lauka kaujas iemaņas nodaļas līmenī. Apmācība noritēs klātienē klasē, apvidū un lauka apstākļos lekciju un praktisko lauka nodarbību veidā, kārtojot arī teorētiskās un praktiskās ieskaites.

Militārās apmācības laikā rezervisti tiks nodrošināti ar dzīvojamo telpu kazarmā vai lauka apstākļos
– teltī, kā arī ar formas tērpu, nepieciešamo ekipējumu un inventāru. Rezervistiem par katru militāro mācību dienu izmaksās kompensāciju 41,75 eiro dienā. Nodrošināta arī ēdināšana vai karavīra uzturdeva, kas ir 14 eiro dienā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikties apmācības kursam var vīrieši un sievietes bez militārās sagatavotības vecumā no 18 līdz 60 gadiem, kuri ieguvuši vismaz pamatizglītību un pārvalda valsts valodu vidējā līmenī (B1). Pieņems rezervistus, kuri atbilst dienestam rezervē noteiktajam veselības stāvoklim, ko pārbaudīs medicīniskā komisija.

Tie, kuri būs sekmīgi apguvuši pamatapmācības kursu, dos karavīra zvērestu, saņems rezerves karavīra apliecību un tiks ieskaitīti bruņoto spēku rezervē rezerves karavīru statusā, tādējādi sākot pildīt rezerves karavīru pienākumus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.