Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aicina paust viedokli par sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifiem atkritumu poligonā “Kaudzītes”

Foto: kaudzites.lv

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) saņēmusi izvērtēšanai SIA “AP Kaudzītes” sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifu projektu. SPRK ir uzsākusi tarifu projekta vērtēšanu, ziņo SPRK pārstāve Baiba Jakobsone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa norāda, ka jaunie tarifi attieksies uz Malienas atkritumu apsaimniekošanas reģionā radītajiem nešķirotiem sadzīves atkritumiem, kas nonāk poligonā “Kaudzītes” no Alūksnes, Apes, Baltinavas, Balvu, Cesvaines, Gulbenes, Lubānas, Rugāju un Viļakas novadiem.

Uzņēmums ir iesniedzis vērtēšanai tarifu projektu, kas aprēķināts pie dažādām dabas resursa nodokļa (DRN) likmēm. Atbilstoši spēkā esošajām DRN likmēm no 2021. gada DRN likme, ko piemēro tarifam par sadzīves atkritumu apglabāšanu, ir 65 EUR/tonnā savukārt 2022. gadā – 80 EUR/t, bet no 2023. gada – 95 EUR/t.

Plānotais tarifu pieaugums ir saistīts ar to, ka par 20% palielinājušās izmaksas par vienas poligonā pieņemtas sadzīves atkritumu tonnas apsaimniekošanu. Šo izmaksu pieaugumu galvenokārt sekmējis infiltrāta attīrīšanas izmaksu kāpums, jo pieaudzis infiltrāta apjoms, tā piesārņojuma līmenis, kā arī nepieciešami papildu līdzekļi nolietoto infiltrāta attīrīšanas iekārtu atjaunošanai un rekonstrukcijai. Vienlaikus pieaugušas arī citu tehnoloģisko iekārtu un mašīnu ekspluatācijas izmaksas. Lielākā daļa iekārtu iegādātas pirms  astoņiem gadiem – 2013. gadā, līdz ar to tās ir fiziski nokalpojušas, tādēļ jāveic būtiski ieguldījumi remontos un uzturēšanā, norāda B. Jakobsone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 Šobrīd esošais tarifs(EUR/t)Iesniegtais tarifu projekts (EUR/t)
Pie DRN likmes 65 EUR/t70,5284,62
Pie DRN likmes 80 EUR/t78,0291,53
Pie DRN likmes 95 EUR/t85,5298,44

SPRK aicina pakalpojumu lietotājus iepazīties ar tarifu projekta kopsavilkumu un sniegt priekšlikumus SPRK, kā arī SIA “AP Kaudzītes”. Priekšlikumi, kā arī ieteikumi par tarifu projektu iesniedzami, rakstot uz  sprk@sprk.gov.lv  vai  info@kaudzites.lv.

SPRK izvērtēšanai saņēma SIA “AP Kaudzītes” tarifu projektu šogad 28. maijā saistībā ar izmaksu pieaugumu.

“Uzņēmuma aprēķinātais un iesniegtais tarifu projekts SPRK izvērtēšanas laikā var mainīties. Mūsu uzdevums ir rūpīgi pārbaudīt izmaksas, ieņēmumus un apjomus, kas veido tarifu projekta aprēķinu un pārliecināties, lai tarifos ir iekļautas vienīgi ekonomiski pamatotas izmaksas. Tas nozīmē, ka apstiprinātie tarifi var atšķirties no tā, ko sākotnēji uzņēmums ir plānojis,” stāsta SPRK pārstāvis Aigars Mežals.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopējā tarifu projekta izvērtēšanas un lēmuma pieņemšanas laiks ir 120 dienas. Ja tās gaitā ir nepieciešams saņemt no uzņēmuma papildu informāciju par tarifu projektu, SPRK lūdz to iesniegt. Tajā brīdī, kad informācija ir pieprasīta, tarifu projekta izskatīšanas laiks tiek apturēts, bet atsākas, kad uzņēmums informāciju ir iesniedzis SPRK.

Plašāk ar tarifu projekta kopsavilkumu iespējams iepazīties  SPRK mājaslapā, kā arī papildus interaktīvā veidā –  SPRK infografikā.

B. Jakosone vērš uzmanību, ka SPRK apstiprina sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifu, un tā ir tikai viena daļa no sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksas, ko par atkritumiem maksā iedzīvotāji. Pārējās atkritumu apsaimniekošanas maksas sastāvdaļas apstiprina pašvaldības. Tā ir maksa par sadzīves atkritumu savākšanu, pārvadāšanu, nogādāšanu uz atkritumu poligonu, šķirošanas infrastruktūras objektu uzturēšanu un citām darbībām, kas jāveic pašvaldībai, lai samazinātu to atkritumu daudzumu, kas tiek aizvests apglabāšanai uz atkritumu poligonu – atbilstoši līgumam, kuru noslēgusi pašvaldība un atkritumu apsaimniekotājs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.