Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aicina iesaistīties bezmaksas nodarbībās

Aktīvi iesaistoties Vidzemes plānošanas reģiona projektā “Vidzeme iekļauj”, Alūksnes novada pašvaldība īsteno deinstitucionalizācijas procesu, palielinot ģimeniskai videi pietuvinātu un sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamību dzīvesvietā personām ar invaliditāti un bērniem. Projekts vēl turpināsies līdz nākamā gada beigām, dalība tajā ir bez maksas, tādēļ Sociālo lietu pārvalde aicina izmantot iespēju un aktīvi pieteikties nodarbībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visvairāk izmanto bērni

Alūksnes novada Sociālo lietu pārvaldes sociālo pakalpojumu nodaļas vadītāja Ludmila Logina laikrakstam stāsta, ka pašlaik projekta sniegtās iespējas Alūksnes novadā jau izmantojuši 39 bērni ar funkcionāliem traucējumiem un 19 pieaugušie ar garīga rakstura traucējumiem. “Bērni ar funkcionāliem traucējumiem aktīvi izmanto ārstnieciskās masāžas, fizioterapijas, kanisterapijas, montessori un logopēda pakalpojumus. 11 bērniem ir piešķirts sociālās aprūpes pakalpojums, lai viņu likumiskie pārstāvji varētu saturīgi pavadīt brīvo laiku vai apmeklēt pasākumus. Vēl pieciem bērniem nolemts piešķirt iespēju saņemt Dienas aprūpes centra “Saules zaķi” pakalpojumus,” stāsta L. Logina.

Iesaistās arī pieaugušie

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieaugušie ar garīga rakstura traucējumiem pašlaik aktīvi izmanto ārstnieciskās masāžas, fizioterapijas, kanisterapijas, logopēda un psihologa pakalpojumus. “16 personas iesaistījušās specializēto darbnīcu piedāvātajos pakalpojumos, bet 13 personas izmanto dienas aprūpes centra “Saules stars” pakalpojumus. Specializētajās darbnīcās klienti apgūst māla apstrādes, kokapstrādes un šūšanas prasmes. Kopš 2. augusta specializēto darbnīcu piedāvājumā ir arī ziepju gatavošanas nodarbības. No augusta projekta ietvaros divas personas saņem arī grupu dzīvokļa pakalpojumu, ko sniedz Gulbenes novada pašvaldības grupu mājā/dzīvoklī, Tirzā.

Aicina pievienoties

“Plānots, ka projekts turpināsies līdz 2023. gada nogalei, tādēļ regulāri plānojam, kā piedāvāto pakalpojumu klāstu paplašināt atbilstoši katram klientam izstrādātajam individuālajam atbalsta plānam. Tādēļ aicinu cilvēkus aktīvi pieteikties dalībai projektā, vecākus pieteikt savus bērnus. Vēl jo vairāk tādēļ, ka nodarbības ir par brīvu,” aicina L. Logina.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kam pieejami pakalpojumi?

► ārpusģimenes aprūpē esošie bērniem;

► bērniem ar funkcionāliem traucējumiem;

► pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem;

potenciālajiem aizbildņiem adoptētājiem, audžuģimenēm.

► Avots: Vidzemes plānošanas reģions

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.