Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aicina ziņot par nekārtībām

Foto: Pašvaldības aģentūra “Spodra”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pilsētas publisko teritoriju un objektu ikdienas uzkopšana bieži vien ir īsts izaicinājums darbiniekiem, kam tas ir ikdienas pienākums – apķēpātas sienas, ar sadzīves atkritumiem piemēslota vide, piegānītas publiskās tualetes, salauzti soli, izrautas vai nolauztas puķes apstādījumos. Tā varētu turpināt un turpināt. Alūksnes novada pašvaldības pārstāve Evita Aploka uzsver, ka, diemžēl, šīs un citas nekārtības rada mūsu pašu līdzcilvēki.

Viens no regulārākajiem piemēriem ir sadzīves atkritumi. Lielāki un mazāki maisiņi ar sadzīves atkritumiem regulāri uzrodas mazajās atkritumu urnās atpūtas vietās pie soliņiem, pie šķirojamo atkritumu konteineriem vai vienkārši grāvjos, apstādījumos un krūmos. Pašvaldība tos gan savāc, bet par savākšanu ir jāsamaksā no pašvaldības budžeta, tātad, maksā visi. Arī tie, kuri rūpīgi un atbildīgi šķiro savās mājās atkritumus un regulāri nodod sadzīves atkritumus apsaimniekotājam.

“Aicinu sabiedrību pievērst uzmanību šādām nekārtībām gan pilsētā, gan pagastu teritorijās, piefiksēt vainīgās personas, nofotografējot vai nofilmējot pārkāpumu izdarīšanas brīdī, un ziņot par tām pašvaldībai. Ir svarīgi katram būt atbildīgam, rūpēties par sava novada teritoriju un informēt pašvaldību, ja redzat šādus līdzcilvēku radītus pārkāpumus. Būsim savas teritorijas sargi,” pauž pašvaldības domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers un aicina novada iedzīvotājus par kārtību pilsētā un pagastos rūpēties tikpat atbildīgi kā par kārtību savās mājās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai motivētu iedzīvotājus aktīvāk iesaistīties un informēt pašvaldību par šādām un līdzīgām nekārtībām, pašvaldība plāno rast veidu, kā varētu atlīdzināt tiem cilvēkiem, kuri būs ziņojuši par pamanītām nekārtībām, un šo ziņojumu rezultātā tās būs novērstas. Šāda sistēma varētu motivēt iedzīvotājus daudz atbildīgāk iesaistīties novada publisko teritoriju uzraudzībā.

Ja fiksējat kādas nekārtības, aicinām ziņot par to pašvaldībai, zvanot Pašvaldības policijai pa tālruņiem 64323156, 29106990. Par nekārtībām publiskās teritorijās pagastos lūdzam ziņot pagastu saimniekiem vai klientu apkalpošanas centros. Elektroniskā veidā par dažādām nebūšanām var ziņot, izmantojot lietotni “Ziņo par problēmu” pašvaldības tīmekļvietnē www.aluksne.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.