Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aicina atbalstīt piemiņas vietas izveidi

Foto: http://edruva.lv

Latvijas Politiski represēto Cēsu biedrība plāno izveidot piemiņas vietu uz Sibīriju deportētajiem cilvēkiem, kuri izsūtījumā vesti no Cēsu un Alūksnes apriņķiem. Biedrība aicina ziedot piemiņas vietas izveidei, jo “tas nav tikai lokāls Cēsu novada projekts. Tas ir visas Latvijas projekts nākotnei”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Aicinām atbalstīt piemiņas vietas izveidi kādreizējā Amatas dzelzceļa stacijā 1949. gada 25. martā uz Sibīriju deportētajiem cilvēkiem. 1318 cilvēki no Cēsu un Alūksnes apriņķa šajā dienā tika salādēti ešelona numur 97322 lopu vagonos. Ceļu uz Sibīriju ešelons sāka 27. marta naktī, neapstājoties vairs nevienā Latvijas dzelzceļa stacijā. Maršruts: Amata – Gulbene – Abrene – Tomska – Čeremošņiki. Šis piemiņas vietas projekts ir vērienīgs un īpašs, jo stāstīs par katru no 1318 deportētajiem cilvēkiem. Katram paredzēta piemiņas zīme – metāla stabiņš, uz kura rakstīts izsūtītā cilvēka vārds, uzvārds, dzimšanas gads, datums un mājas vārds,” stāsta Latvijas Politiski represēto Cēsu biedrības valdes priekšsēdētājs, Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks Pēteris Ozols.

Piemiņas zīmes projekta idejas autors ir Latvijas Politiski represēto Cēsu biedrība. Sadarbības partneris 2020. gadā, kad uzsākta projekta realizācija, bija Amatas novada pašvaldība, kopš 2021. –
Cēsu novada pašvaldība. Piemiņas vietas 1. kārta jau atklāta 2021. gada 14. jūnijā.

“Ir jau uzstādītas piemiņas zīmes 354 cilvēkiem. Jau šobrīd tā ir tūristu iecienīta apmeklējumu vieta, jo ir lasāms patiess, korekts, īss vēstures stāsts un redzama unikāla fotogrāfija. Vēl piemiņas zī-
mes jāuzstāda 964 cilvēkiem, nepieciešamās izmaksas sasniedz 183 000 eiro. Katras zīmes izgatavošanai nepieciešami 190 eiro. Domājam, ka nevainīgi cietuša cilvēka dzīves iemūžināšanai 190 eiro nav daudz,” rosina ieceres autors, informējot, ka ziedojumi jau saņemti gan no pašvaldībām, gan privātpersonām. Ja ziedotāji neiebildīs, ziedotāju vārdus plānots publiskot.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī projekta realizācija būs neiznīcināma, nepārprotama liecība vienam no traģiskākajiem 20. gadsimta Latvijas vēstures notikumiem, vienam no skaidri redzamajiem padomju varas noziegumiem – nevainīgu Latvijas iedzīvotāju izsūtīšana un iznīcināšana. Pašlaik tas ir īpaši aktuāli, jo kā vēl nekad šodienas karš Ukrainā apliecina, ka vēsture nav tikai pagātne. Tā ir šodiena,” tā P. Ozols.

Bankas konta rekvizīti ziedojumiem:

Biedrība “Latvijas politiski represēto Cēsu biedrība” Mērķis – ziedojums piemiņas vietas izveidei pie Amatas stacijas

Reģ. Nr: 4000809238

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konts: banka “Citadele”: LV21PARX0016851920001

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.