Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aicina apgūt jaunas profesionālās prasmes ES fondu projekta

Vēl līdz 31. augustam interesentiem ir iespēja pieteikties mācībām un uzlabot savas profesionālās prasmes vai iegūt jaunu profesiju Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikties mācībām var:

  1. strādājoši un pašnodarbināti iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem ar pabeigtu vai nepabeigtu izglītību,
  2. jaunie vecāki, kas atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā un ir saglabājuši darba attiecības,
  3. strādājošie pensionāri.

Šī ir jau 8. pieteikšanās kārta, kurā pieteikties īpaši aicināti sociālā riska grupu nodarbinātie ar zemu vai darba tirgum nepietiekamu izglītības līmeni, lai izmantotu iespēju iegūt profesiju vai uzlabotu savas digitālās prasmes. Pieteikties mācībām var mājaslapā www.macibaspieaugusajiem.lv.

Katrs strādājošais projekta laikā var mācīties divas reizes, vienlaikus mācoties tikai vienā izglītības programmā. Jaunajā kārtā mācību dalībnieks var pieteikties tikai vienai izglītības programmai. Būtiski, ka iespēja apgūt profesionālās tālākizglītības programmas, kuru noslēgumā var saņemt kvalifikācijas apliecību un iegūt profesiju, projektā tiks piedāvāta pēdējo reizi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā kārtā var izvēlēties kādu no 38 profesionālās tālākizglītības programmām un apgūt tādas profesijas kā aprūpētājs, betonētājs, elektronikas montētājs, gaļas produktu izgatavotājs, ķīmijas laborants, māsas palīgs, programmvadības metālapstrādes darbgaldu operators, sausās būves montētājs, būvizstrādājumu galdnieks, ceļu būvtehniķis, ģeotehnikas izpētes tehniķis, agrārā sektora komercdarbinieks, mazumtirdzniecības komercdarbinieks, ķīmisko procesu tehniķis, lopkopības tehniķis, meliorācijas sistēmu būvtehniķis, meža mašīnu operators, mērniecības tehniķis, programmvadības metālapstrādes darbgaldu iestatītājs un vides iekārtu tehniķis. Savukārt četrās profesionālās pilnveides izglītības programmās un vienā studiju kursā varēs apgūt digitālās pamata prasmes.

Mācības šajā reizē galvenokārt tiks īstenotas klātienē. Dalībniekiem būs iespēja saņemt ceļa izdevumu kompensāciju uz prakses vietu un atpakaļ, savukārt nodarbinātie no mājsaimniecībām, kurām piešķirts maznodrošinātas vai trūcīgas mājsaimniecības statuss, varēs saņemt atbalstu transporta izdevumu segšanai, lai nokļūtu uz mācību norises vai prakses vietu.

          Lielāko daļu mācību izmaksu sedz ES fondi un valsts. Piesakoties kādā no profesionālās tālākizglītības programmām, strādājošā līdzmaksājums ir 5%, profesionālās pilnveides izglītības programmā vai studiju kursā – 10%. Nodarbinātām personām no trūcīgām vai maznodrošinātām mājsaimniecībām mācības ir bez maksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes  novadā mācības programmā “Sociālā aprūpe (aprūpētājs)” piedāvā mācību centrs “BUTS” un Smiltenes tehnikuma Alsviķu teritoriālā struktūrvienība. Līdzmaksājums abās izglītības iestādēs ir 66 EUR.

Eiropas Sociāla fonda projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” īstenotājs ir Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām, izglītības iestādēm un Nodarbinātības valsts aģentūru.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.