Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

16. februārī notiks izbraukuma vakcinācija Pededzē, Liepnā un Mālupē

Foto: pixabay.com

Pededzes, Liepnas un Mālupes pagastos 16. februārī notiks trešā izbraukuma vakcinācija pret Covid-19. Iedzīvotājiem būs iespēja saņemt gan pirmo un otro poti, gan balstvakcīnu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aicinām šo iespēju izmantot arī kaimiņu pagastu – Mārkalnes, Malienas, Jaunalūksnes, Jaunannas, Annas iedzīvotājus. Lūdzam iedzīvotājus neatlikt balstvakcīnas saņemšanu! Šobrīd valstī strauji pieaug saslimstība ar Covid-19. Pētījumi liecina, ka balstvakcīna būtiski samazina risku nonākt slimnīcā, tādēļ nozares speciālisti aicina – ja pagājis noteiktais periods pēc primārās vakcinācijas saņemšanas, jādodas saņemt balstvakcīnu. Cilvēki, kas ir saņēmuši vismaz divas potes pret Covid-19, iegūst 50-70% lielu aizsargefektu pret hospitalizāciju, bet, ja ir veikta balstvakcinācija, tad šis aizsargefekts ir tuvu 90%.

Pededzes pagastā, tautas nama mazajā zālē – 16. februārī no pulksten 9.00 līdz 11.00. Iedzīvotāji, kas vēlas saņemt vakcīnu, var ierasties bez iepriekšēja pieraksta vai arī iepriekš pieteikties pie pagasta pārvaldes vadītājas Daigas Vītolas pa tālruni 26597354.

Liepnas pagastā, tautas namā – 16. februārī no pulksten 12.00 līdz 14.00. Iedzīvotāji, kas vēlas saņemt vakcīnu, var ierasties bez iepriekšēja pieraksta vai arī iepriekš pieteikties pie pagasta pārvaldes vadītājas Ilzes Paias pa tālruni 29147011.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mālupes pagastā, Saieta namā – 16. februārī no pulksten 15.00 līdz 17.00. Iedzīvotāji, kas vēlas saņemt vakcīnu, var ierasties bez iepriekšēja pieraksta vai arī iepriekš pieteikties pie pagasta pārvaldes vadītājas Ivetas Priedes pa tālruni 26437421.

Ja esat vecumā virs 60 gadiem un vēlaties vakcinēties kādā no minētajām izbraukuma vakcinācijas vietām, bet jums ir nepieciešama palīdzība, lai tur nokļūtu, lūdzam sazināties ar sava pagasta pārvaldes vadītāju vai zvanīt pa tālruni 26646749.

Balstvakcīnas saņemšanas nosacījumi:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  • Janssen vakcīnu saņēmušās personas – 2 mēnešus pēc 1. potes;
  • Vaxzevria (AstraZeneca) vakcīnu saņēmušās personas – 3 mēnešus pēc 2. potes;
  • Comirnaty (Pfizer-BioNTech) vai Spikevax (Moderna) vakcīnas saņēmušās personas3 mēnešus pēc 2. potes;
  • Covid-19 pārslimojušas personas un vakcinējušās ar vienu poti – 3 mēnešus pēc potes vai pārslimošanas (atkarībā, kas bijis pēdējais);
  • personas ar novājinātu imunitāti un vakcinējušās ar trīs potēm – 6 mēnešus pēc 3. potes;
  • balstvakcināciju neveic jauniešiem vecumā no 12 līdz 17 gadiem.

Covid-19 pārslimojušas personas un kuras vakcinējušās ar 2 potēm, balstvakcīnu var saņemt 6 mēnešus pēc potes vai pārslimošanas (atkarībā, kas bijis pēdējais) pēc konsultācijas ar ārstniecības personu.

Uz vakcināciju līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), potēšanas pase (ja tāda ir), uz vakcināciju vēlams ierasties tādā apģērbā, kas ļauj viegli atbrīvot plecu.

Pusaudžiem no 12 līdz 13 gadiem vakcinācijas laikā nepieciešama mātes vai tēva (vai cita likumiskā pārstāvja) klātbūtne, kā arī šādi dokumenti: likumiskajam pārstāvim – pase vai personas apliecība, kā arī apliecinošs dokuments par bērnu (ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība, vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprināta pilnvara). Izbraukuma vakcināciju nodrošinās AS “Veselības centru apvienība”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.